Вже ввійшло в традицію щороку на Зелені Свята (св. Трійця) поминати у святковому Богослужінні невинно убієнних. Ось і цими вихідними члени Народної Партії Івано-Франківщини, як і вся прогресивна громадськість краю, вшановували пам’ять жертв комуністичних репресій, похованих в урочищі Дем’янів Лаз.
Це місце протягом майже 50-ти років ховало в собі таємницю злочину і трагедії тоталітарного режиму. Наприкінці червня 1941 року, під час відступу військ Червоної армії, тут було місце масового знищення органами НКВС в’язнів тюрем. Щоб замести сліди злочину, потужні бульдозери до невпізнання змінили Дем’янів Лаз. Де колись шумів ліс – залишилось голе поле. Можна бульдозерами стерти з лиця землі місцевість, але неможливо стерти людську пам’ять. Завдяки спогадам очевидців та титанічній праці активістів історико-просвітницьких організацій 21 вересня 1989 року були віднайдені перші останки жертв.
Дем’янів Лаз - це земля, де кожна травинка і кожне дерево росте з нашої крові. Ми прийшли сюди, щоб пом’янути всіх замучених у сталінських тюрмах і концтаборах, розстріляних і знищених у Дем’янових Лазах, Биківнях та десятках інших схожих місць. Ми прийшли, щоб ніхто і ніколи не забув катастрофи, яку пережив наш народ у ХХ столітті. У цьому найкривавішому в історії людства столітті українська нація стала заручником боротьби двох тоталітарних режимів – комуністичного і фашистського. Вони – співмірні за своєю людиноненависницькою суттю. Вони – тотожні за небаченими масштабами масових убивств.
Прощення їм немає і не може бути.
З Дем’янового Лазу йде незримий зв’язок від тих, хто відійшов у небуття тоді, до нас сьогоднішніх, до нас прийдешніх. І наш обов’язок – згадати всіх безвинно постраждалих жертв політичних репресій, кожну конкретну людину, яка загинула або потерпіла від тоталітарного режиму, щоб переосмислити національну історію, зробити все для того, щоб подібна трагедія в історії людства ніколи не повторилася. Наш моральний борг та громадянський обов’язок – не забувати про трагічні сторінки нашої історії, утверджувати в українському суспільстві нетерпимість до будь-яких проявів насильства.
Тому відновлення правди про політичні репресії і гідне вшанування їхніх жертв – це не просто символ. Це – головна ознака, що наша душа жива, що наше життя незнищенне, що наш народ переміг і зло, і смерть.
Великий український поет Василь Симоненко писав: «Можна прострелити мозок, що думку народить, думки ж - не вбить!»
Це був істинно скорботний день. Водночас – це день торжества правди і справедливості.
Вічна пам’ять загиблим!
Слава Українському народові, який вистояв, вистраждав та переміг!
Джерело:
Секретаріат Івано-Франківської обласної організації Народної Партії
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|