Подорож — це завжди трохи загадкова і частково ризикована справа. Скільки маленьких і великих неприємностей підстерігають туриста в дорозі! Помилки в квитках, забуті речі, різниця курсів валют, культур, напруги в розетках, цін, непередбачені витрати. Для того, щоб успішно пройти цю «смугу перешкод», людина має бути принаймні здорова, не захворіти під час самої подорожі, щоб не стати безпорадною на «чужій території».
Кращий спосіб залишитися здоровим і не «підхопити» яку-небудь місцеву інфекцію — це щеплення.
Гепатит А. Щеплення проти цієї інфекції (як і проти черевного тифу) актуальне для туристів, які планують виїзд у теплі країни і курорти — починаючи з Криму, закінчуючи Туреччиною, Єгиптом, Кіпром й Іспанією. Інфекція передається через брудні руки, заражені продукти і воду, захворювання триває місяць, лікування вимагає жорстких дієтичних обмежень, відсоток смертності й ускладнень невеликий. Щоби всю поїздку не гадати: їсти чи не їсти цю страву, пити чи не пити цю воду, купатися чи не купатися в цій водоймі, «захворію» чи не «не захворію», бажано за 2—3 тижні зробити щеплення. Для захисту на увесь рік достатнього одного щеплення.
Черевний тиф. Це захворювання поширене у північній частині Африки, Індії, сусідніх країнах, в Середній Азії. Хворобу викликають особливі сальмонелли. Як і гепатит А, черевний тиф передається через брудні руки, але, на відміну від свого нешкідливішого «побратима», є важким захворюванням. Інфекція уражає кишечник, нервову систему й інші органи. У 2—5% випадків хворий стає хронічним носієм інфекції. Щеплення сучасними вакцинами — усього одна ін’єкція. Імунітет виробляється в 75—90% прищеплених на п’ять років, через 1—2 тижні після щеплення.
Сказ. Таїланд, Індія, Китай, В’єтнам — любителям азійського колориту рекомендується подумати про щеплення проти сказу. Головними переносниками вірусу в цих країнах є собаки, загальні улюбленці місцевого населення. Згідно зі статистикою, зі 100 собак у Таїланді 3-4—хворі на сказ. Інфекція поширена в Південній Америці. Сказ — це захворювання, жарти з яким погані, оскільки ця інфекція досі має 100% летальні наслідки. Профілактична вакцинація складається з трьох доз, які вводяться по графіку: 0-7— 21 день. Тобто, думати про щеплення проти сказу слід не пізніше, як за місяць до поїздки. Така вакцинація захищає від сказу на три роки.
Кліщовий енцефаліт. Це захворювання останнім часом стало актуальним для практично всієї території Росії і деяких регіонів України. Отже, любителям грибів та іншої домашньої екзотики ми рекомендуємо подумати про щеплення проти цієї інфекції. Зробити щеплення особливо рекомендується тим, хто планує відвідати Карелію, Уральський регіон, Красноярський і Хабаровський краї. Як і раніше, інфекція надзвичайно актуальна для тих, хто планує навесні-влітку відвідати Австрію і Чехію. Судячи з назви, вірус передається кліщами, а інфекція виявляється запаленням головного мозку, що призводить до серйозних неврологічних ускладнень. Пік захворюваності припадає на весняно-літній сезон, збігається з піком активності кліщів, які є основним резервуаром інфекції в природі. Лісова місцевість, змішані ліси і навіть міські парки є ласими «пасовищами» для кліщів. Вакцинація у цьому випадку — це 2—3 дози з інтервалом у місяць для первинної вакцинації і однієї наступної дози, яка вводиться через 9-12 місяців. Така вакцинація захищає 95—100% прищеплених.
Жовта лихоманка. Небезпечне, невиліковне і підступне захворювання, поширене на Африканському континенті і в Південній Америці, передається з укусами певних видів комарів. Смертність серед дорослих сягає 60 відсотків. Для в’їзду до деяких країн потрібне щеплення, воно є обов’язковим. Вакцинація проводиться живою ослабленою вакциною, складається з однієї дози і захищає на 10 років.
Після цих щеплень можна бути упевненими у тому, що жоден мікроб або вірус не захопить зненацька, і тоді мандрівник може з повною віддачею насолоджуватися повноцінним відпочинком, заради якого він так багато працював увесь рік.
Автор: Олексій КОСЬКО, лікар-епідеміолог Коломийської райсанепідемстанції
Джерело:
Газета “Вільний Голос”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|