Сьогодні Міжнародний день музеїв. Скарбниці образотворчого мистецтва краю - обласному художньому музею цього дня виповнилося 30. Його історія розпочалася з 2-х тисяч експонатів.
Їх надала новій мистецькій оселі Олександа Синиця - тоді директор краєзнавчого музею. Автор першої експозиції та дебютної екскурсії нею - мистецтвознавець Мирослав Аронець. Каже, що цей музей - єдиний такого змісту та наповнення на Прикарпатті. Його необхідність наприкінці 70-х років стала нагальною.
Наразі у фондах музею - 12 тисяч експонатів. Їх формуванням, розповідають старожили, займалися провідні історики, художники та мистецтвознавці. Саме вони мандрували Західною Україною у пошуках раритетних полотен відомих митців та перлин народного мистецтва. Щоправда, кілька десятків років тому на поповнення музейних фондів виділялись чималі кошти. Наразі нові експонати здобувають самотужки. За рік науково-пошукової діяльності Ярослав Печарський зібрав півтисячну колекцію вишиванок, яка прикрасила ювілей музею. Найболючіша проблема художнього музею - відсутність власного приміщення.
Одна з найдавніших будівель міста, що є памяткою національного значення - колегіальний костел - буквально “тріщить по швах”. Та й вимогам експозиційних площ не відповідає. Збірка художнього музею охоплює унікальні пам’ятки галицького іконопису й барокової скульптури, творчість класиків західноукраїнського малярства, а також твори польських, австрійських, німецьких та італійських майстрів ХVIII-XX ст.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).