Слово «любов» повинне завжди супроводжувати інше слово - «назавжди»: про це говорив Патріарх Венеції кардинал Скола в своїй доповіді, що прозвучала на Конгресі католицьких сімей в Йонкепінге (Швеція). Конгрес був організований Скандінавською єпископською конференцією, його темою було «Любов і життя».
Сучасна людина - пояснив кардинал Скола — потребує зустрічі з людьми, здатними свідчити красу Таїнства шлюбу. В той же час в епоху постмодерну ми маємо справу з надзвичайним розвитком науки і техніки, який торкнувся і біологічної сфери. Цей розвиток спровокував глибокі зміни в погляді людини на реальність. Істинне більше не визначається відповідністю речі і інтелекту, але зводиться до того, що можливо з технічної точки зору. Тим самим встановлюється небезпечне рівняння: «можна, означає потрібно» — технологічний імператив.
Все це корінним чином змінило спосіб сприйняття людиною самої себе, породивши небачені раніше ситуації у сфері любові і сім’ї. Розлучення, співжиття без шлюбу, одностатеві союзи, контрацепція, аборти, штучне запліднення, передімплантаційна діагностика, клонування — все це спричинило цілий низку розділень у сфері любові, шлюбу і сім’ї: шлюб відокремлений від дітонародження, батьківство відокремлене від зачаття, а шлюб перестав асоціюватися із статевими відмінностями. Причому ці зміни не залишилися лише в приватній сфері, а впливають на цивільне суспільство, обумовлюючи законодавця. Спостерігається тенденція закріплювати законом кожне бажання суб’єкта, чому широко сприяють безконечні науково-технічні можливості.
З цієї ситуації витікає маса питань: невже сьогодні такі поняття, як статеві відмінності, любов і плодючість, не мають більше сенсу? Чи все ж вони мають абсолютну цінність? Чи як і раніше сім’я, заснована на нерозривному, публічному і відкритому до життя подружньому союзі жінки і чоловіка є найкращою дорогою цілісного розвитку особистості?
Найпевнішим способом відповіді на ці питання - підкреслює кардинал Скола - буде їх тлумачення через призму подружньої таємниці в її трьох невід’ємних вимірах: відмінність між статями, самовіддача, плодючість. Тема статевої різниці між чоловіком і жінкою обширно трактувалася в учительстві Івана Павла II, що у свою чергу спирався на вчення енцикліки «Humana Vitae». Учительство про любов розвинене також Бенедиктом XVI в енцикліці “Deus caritas est”. Статеві відмінності, що розуміються в глобальному сенсі, стають головним способом, яким індивідуум, в єдності тіла і душі, вступає в контакт з реальністю. І ці відмінності ні в якому разі не можуть бути скасовані.
Щоб бути на висоті свого покликання, союз чоловіка і жінки, заснований на статевих відмінностях, має бути охарактеризований вірністю і відкритістю до життя. Ці властивості не доповнюють любов чоловіка і жінки, але складають невід’ємний елемент їх любові. Там, де немає вірності і відкритості до життя, не можна говорити про любов як таку. І тут справа зовсім не в приписах Церкви, які нібито пригнічують вільне вираження любові. Навпаки, ці цінності виникають з самої натури людської любові.
Не існує такої любові, яка не мала б на увазі бажання бути «назавжди». Це може підтвердити кожен, хто пережив досвід справжньої закоханості. Той, хто любить, хотів би віддати іншому всього себе без тимчасових обмежень. А тому, хто люблений, хотілося б, щоб цій любові не було кінця. Звертаючись до молоді, кардинал Скола пояснює: якщо зізнання в любові не супроводжує слово «назавжди», це - не справжня любов.
Людський вибір любові реалізовує волю продовжувати діяння Бога, що створив чоловіка і жінку. І вірність, нерозривність - це не обмеження нашої свободи, але умова існування свободи. І вона не є результатом зусиль, що перевершують людські здібності: вірність можлива тоді, коли чоловік і дружина в повсякденному житті сприймають свої стосунки як таїнство.
В кінці своєї промови Патріарх Венеції ще раз торкнувся статевих відмінностей: саме вони відкривають в шлюбі простір для «третього», для нового життя. Дітонародження, таким чином, відображає суть шлюбу у всій його повноті.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|