…«Політика – то брудна справа», - махнула рукою телеведуча НТК на критичні слова письменника з приводу дій української влади, даючи зрозуміти, що не варто й говорити на цю тему. І знаний письменник кивком голови погодився з телеведучою. Навіть уточнив дещо пізніше, що сам він не належить до жодної з партій…
Не знаю, на щастя чи на жаль, але я також не належу до жодної партії. Якби належав – висловив би свій протест з приводу «брудної політики» бодай у формі телефонного дзвінка в телестудію. Тому що переконаний: з таким самим успіхом можна говорити (власне – не говорити) і про «брудне мистецтво» чи «брудну економіку».
Обурливих дзвінків у студію того вечора, наскільки відомо, не було. Що дає підстави висувати дві версії: або наші місцеві політики погоджуються зі сказаним телеведучою, або їм однаково, що там судять-радять з екрану. Зупинимося на цих версіях трохи детальніше, зауваживши попередньо, що обидві вони підривають і без того скромний авторитет місцевих вашинґтонів.
Отже, коломийські рухівці, кунівці, б’ютівці, реґіонали і т.д. і т.п. солідаризуються з проповідниками теорії про «брудну політику». Виникає закономірне питання: навіщо ж вони встряють у таку непевну справу? Краще б удосконалювалися в своїх безпосередніх професіях, тобто в підприємництві, медицині чи педагогіці, користі від того для суспільства було б більше.
Рухівцям, кунівцям, б’ютівцям, реґіоналам і т.д. і т.п. абсолютно все байдуже. У такому разі вони не мають морального права навіть близько перебувати біля того, що називається політикою. Оскільки байдужі люди і політика – речі несумісні. «Мистецтво компромісу» потребує характерів заанґажованих, патріотично загартованих і розважливих.
Не буду аж таким категоричним, особи з переліченими рисами характеру напевно ж у наших краях водяться. Але чомусь їх мало чути, мало видно. Як наслідок, громадяни, яких прийнято називати пересічними, недостатньо переймаються тим, чим мали б перейматися першочергово. Недотриманням президентом країни свого обов’язку бути ґарантом суверенності, територіальної цілісності й незалежності держави. Неспроможністю уряду зменшити енергозалежність від Росії, нездатністю розвивати альтернативні джерела енергії, зокрема технологію видобутку сланцевого газу. Нехтуванням «Закону про міліцію», який забороняє приймати на посади в органи внутрішніх справ колишніх кримінальних злочинців…
Звичайно, набагато простіше й безпечніше затаврувати політику як брудну, недостойну справжнього мужчини справу. Але ж нагадував Станіслав Єжи Лєц: хто надів на очі шори, мусить пам’ятати, що в комплект входять іще віжки й батіг.
Автор: Дмитро КАРП’ЯК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|