Розслідувати факти цензури на загальноукраїнських телеканалах – з таким проханням звернувся до Генеральної прокуратури комітет Верховної ради з питань свободи слова та інформації. На своєму засіданні в середу комітет зажадав від ГПУ перевірити колективні скарги журналістів 1+1 і СТБ, і якщо факти підтвердяться, порушити кримінальну справу та притягти винних до відповідальності.
З погляду комітету, у фактах, наведених тележурналістами, є ознаки порушення Конституції України, закону «Про інформацію» та Кримінального кодексу.
Парламентський комітет видав заяву, в якій висловив «глибоку стурбованість оприлюдненою інформацією про тиск на журналістів» та заявив про «ознаки згортання свободи слова в українському медіа-просторі».
Окрім Генпрокуратури, комітет звернувся по захист прав журналістів до президента, Верховної ради, уряду, Нацради з телебачення, а також омбудсмена. Окремо попросили керівників каналів – не переслідувати журналістів, які повстали проти цензури.
Звернення підтримали усі члени комітету – як парламентарі від опозиційної фракції БЮТ, так і нардепи від владної Партії регіонів.
Натомість гендиректор 1+1 Олександр Ткаченко на засідання, що відбувалося за участю бунтівних журналістів, не прийшов, а рішення комітету розцінив як тиск та втручання в редакційну політику каналу. Коментуючи скарги своїх підлеглих – репортерів ТСН – на цензуру, Ткаченко заявив, що ці скарги «продиктовані їх особистими політичними вподобаннями».
Поряд із керівниками ЗМІ, відхрещується від цензури і керівництво держави. Вигадки опозиції – в такому дусі прокоментувала заяву парламентського комітету з питань свободи слова заступник глави адміністрації президента Ганна Герман.
«Влада ніякою цензурою в ЗМІ не займається. Цензури нема», – заявила вона 13 травня в інтерв’ю виданню «Коммерсант-Украина». Як наголосила Герман, яка в адміністрації відповідає за інформполітику, «Ми нікому не диктуємо, що, як і де показувати».
Якщо ж цим грішить хтось на приватних каналах, то влада готова допомогти журналістам поборотися за свободу слова, – пообіцяла соратниця Януковича. «Якщо існують якісь проблеми на приватному каналі, то ми готові допомогти – ми зверталися до менеджменту і власників, просили їх розібратися, зробити так, щоб усі ми діяли, керуючись загальноприйнятими європейськими принципами свободи преси. Щосереди ми зустрічаємося з західними журналістами та запрошуємо редакторів українських видань, а зараз готуємо прес-конференцію президента до 100 днів його перебування на посту. Ми відкриті для преси!», – заявила заступник глави адміністрації президента.
Герман пояснила також: тема цензури вигідна опозиціонерам, от вони й вишукують будь-який привід, щоб заявити про те, буцімто влада тисне на пресу. А міжнародні організації на кшталт «Репортерів без кордонів» вірять і, знай, штампують під диктовку опозиціонерів листи в Україну. «На мій погляд, звинувачення міжнародних журналістських організацій несправедливі, принаймні стосовно адміністрації президента. Я не думаю, що ці організації піддаються тискові опозиції, просто їм надсилають «правильно» написані матеріали», – висловила припущення Герман. Як вона підсумувала, усі ці розмови про згортання свободи слова в Україні – «технологічний продукт опозиції».
Нагадаємо: 6 травня репортери ТСН заявили про запровадження політичної цензури на каналі 1+1 та пригрозили страйком, якщо тиск на журналістів не припинять. Того ж вечора заступник глави АП Ганна Герман приїхала на канал і заявила, що цензури не знайшла. Наступного дня, 7 травня, до протесту приєдналися репортери СТБ, які заявили про системну цензуру на телеканалі.
Стурбованість погіршенням стану свободи слова в Україні після приходу до влади президента Януковича не раз висловлювали також міжнародні правозахисні та журналістські організації. Глава держави у відповідь незмінно обіцяв, що захистить свободу слова і журналістів.
Водночас Віктор Янукович був включений до списку ворогів преси в Україні – за вимогу до журналістів погоджувати запитання перед прес-конференціями та пораду кореспондентові, який поставив «незручне» запитання, «не бовтати язиком».
До цього ж антирейтингу потрапила і його соратниця Ганна Герман – серед іншого, за її підтримку повернення до Партії регіонів депутата Олега Калашникова, який свого часу був виключений з Партії регіонів за побиття знімальної групи журналістів СТБ.
Автор: Оксана ЛІГОСТОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|