Народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко прокоментував публікацію його інтерв’ю на сайті інформаційного агентства УНІАН під назвою «Вадим Колесніченко: Дебіл – це медичний стан людини» авторства Оксани Климончук:
- Ви знаєте, надзвичайно прикро, коли свобода слова використовується з єдиною метою: обливання брудом та розпалювання ворожнечі у суспільстві. Так трапилося і з публікацією на сторінках інформаційного агентства УНІАН. Настільки непрофесійного та заангажованого журналіста, як панянка, яка представилася від цього агентства, мені за останні роки ще не доводилося зустрічати. З перших слів нашої розмови одразу ж стало зрозуміло, що її не цікавить ні реальний стан речей у суспільстві, ні навіть моя позиція як особи, в якої вона попросила інтерв’ю з тих чи інших питань. Натомість журналіст постійно й багатослівно виказувала своє вкрай негативне й навіть істеричне ставлення до моїх слів. Особа не виконувала професійні обов’язки журналіста, а швидше за все виступала в якості представника певних маргінальних праворадикальних сил.
Скажіть, чи багато ви знайдете інтерв’ю, в яких обсяг запитань й коментарів журналіста часто в декілька разів перевищують обсяг відповідей на них? Крім того, характеристика та тон запитань разом із окремими фразами з боку людини з диктофоном часто не лише переходили межі журналістської етики, але й межували з нанесенням особистої образи мені як людині й громадянину. Звичайно, це не оприлюднено в надрукованому тексті.
Натомість оприлюднено фрази та найбільш гострі твердження, часто вирвані з контексту розмови й спровоковані самим журналістом. Інформація в інтерв’ю однозначно й свідомо викривлена, позбавлена аналітичної та інформаційної складової. Текст особи, яка позиціонує себе як патріот, буквально переповнений граматичними і стилістичними помилками. Професійні редактори радять мені оголосити конкурс на те, хто знайде найбільшу кількість помилок в тексті. При цьому варіанти менше 20 варто взагалі не розглядати.
Рівень професійної підготовки цього журналіста просто кричущий, зі знаком мінус. Уявіть собі, що ви ідете брати інтерв’ю до народного депутата України і політика, а при цьому не лише неодноразово плутаєте його ім’я, але й не знаєте жодної з його понад 30 законодавчих ініціатив, навіть не чули про теми і матеріали його виступів на численних прес-конференціях у тому ж УНІАН, колектив якого я завжди поважав за високу професійність. А саме так і було з цією панянкою.
Характерним моментом стало закінчення розмови, коли я тричі запропонував журналістці отримати статистичну та аналітичну інформацію, напрацьовану нашою командою за останні шість років з питань, що порушувалися на інтерв’ю, вона відповіла: «Мені це не потрібно. Тут і так все зрозуміло».
На жаль, про такі правила хорошого тону журналіста, як надання мені тексту інтерв’ю на попереднє ознайомлення, панянці чомусь невідомі.
Що ж до суті самого «інтерв’ю», то воно навмисно побудоване у стилі розпалювання ворожнечі і пошуку якихось чвар навіть там, де їх немає й ніколи не було. Журналістка постійно «викручує» слова, щоб придумати якісь конфлікти, будь то тема флоту, мовного регулювання чи взаємодії з Кабінетом Міністрів України. Мабуть, на рівні рефлексів ще спрацьовує стара звичка, набута за попередні роки, коли всі гілки влади «гризли» одна одну, а в цьому хаосі знищувалася Україна та її економіка. Переконаний, що зараз так не буде, і діяльність усіх органів влади буде гармонійно спрямована на дотримання прав і свобод людини та громадянина й забезпечення виконання соціальних стандартів.
В свою чергу як народний депутат України, який займається «гуманітарним блоком», можу сказати про відсутність конфліктності та триваючу співпрацю між усіма зацікавленими сторонами – народними депутатами, представниками громадськості, міністерствами культури та туризму, освіти і науки, профільним Віце-прем’єр-міністром України, іншими установами та організаціями щодо напрацювання спільних законодавчих пропозицій з метою вирішення проблем дубляжу фільмів, навчання регіональними мовами, виконання положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин відповідно до доручень Президента України. Переконаний, що така співпраця має дати позитивні результати - раз і назавжди зняти політичні спекуляції навколо цих питань на основі поваги до прав і свобод людини та громадянина.
Вадим Колесніченко, народний депутат України
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|