Українська імміграція в Італії позбувається тимчасового характеру і перетворюється на сталу діаспору. Це стверджують не тільки мігранти, а й дослідники феномену і представники української та італійської влади. У зв’язку з цим Посольство України в Римі зібрало активістів громади, щоб обговорити доцільність створення об’єднаної громадської організації українців Італії.
На Апеннінах, за даними Посольства, існує близько 40 громадських об’єднань українців. Одиниці з них мають юридичну реєстрацію. Такі об’єднання діють як у великих містах, так і в провінційних центрах. Кількість членів у них може бути від двох осіб до півсотні, та й ефективність діяльності різна. Стосунки між організаціями та їхніми лідерами складаються непросто, тож часом доходить до взаємних образ і конфліктів.
Ідея створити єдине об’єднання виношується в громаді роками. Остання зустріч у Посольстві, де зібралося близько 50 осіб, стала принаймні п’ятою спробою. Після чотирьох годин виступів і промов стало зрозуміло: єдиної організації і єдиного лідера бути не може. Один із промовців зауважив, що повторюється класична українська ситуація: «Як об’єднуватися, всі кричать «за», хто буде гетьманом, кожний каже «я».
Пропозиції
Додатковий радник римської мерії та голова Координаційної ради українських організацій Тетяна Кузик запропонувала розширити склад свого об’єднання і окрім «прекрасних концертів та фестивалів», проводити також річні збори громади для вирішення нагальних проблем.
«Бажаючі працювати записуються в оргкомітет і ми влаштовуємо гарну конференцію за участю українського Посольства та італійських властей, – заявила вона. – Таким чином, є можливість попрацювати і в групах. Якщо це група, яка займається проблемами людей літнього віку, вони згуртовуються і працюють над цим проектом».
Інший римський представник, голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький радить спочатку обговорити конкретні цілі та завдання нового утворення, яке, однак, мало б функціонувати на зразок дорадчого органу при Посольстві.
«Чи потрібно об’єднуватися? Звичайно, потрібно, – каже Городецький. – Але ми маємо створити раду організацій на паритетних засадах. Всі тут присутні – представники місцевих громад входять до цієї ради. Не може бути єдиної організації в Італії, тому що хтось ставить пам’ятник Сталіну, а хтось святкує день народження Бандери. Як цих людей можна об’єднати?»
Заступник голови правозахисної організації «Оберіг» Микола Дулеба із Венеції вважає, що при створенні об’єднання українців доцільно перейняти досвід головування країн у Євросоюзі. Тому він запропонував: «Давайте створимо комітет, де буде головувати не окрема особа, а організація. Склали список і між собою домовилися про почерговість. По-друге, чому обов’язково представники Рима? Є ще Венеція, Мілан, Неаполь… Вони також хочуть і можуть працювати».
Загальний песимізм
У підсумку аж під вечір обрали підготовчий комітет, куди увійшли активісти-представники спільноти з півночі, центру та півдня Італії. Вони домовилися восени провести перші установчі збори для вироблення концепції майбутньої організації.
Більшість учасників зібрання песимістично налаштовані на здійснення об’єднавчого проекту. Одні кажуть, що громада ще не готова до такого згуртування, а інші взагалі переконані, що такі утворення в Італії не потрібні.
Як ось одна пані заявила: «Я тільки чую: створюємо, створюємо, створюємо… Давайте ставити питання перед нашим урядом, перед послами, коли нас повернуть на батьківщину. Треба говорити про те, що нині коїться в Україні, де ліквідовують українську мову».
За даними італійської влади, українська спільнота є п’ятою за чисельністю іноземною громадою в Італії. Офіційно тут налічують понад 150 тисяч українців. Але при цьому зауважують, що це далеко не реальна цифра. За приблизними підрахунками, якщо додати нелегалів та неповнолітніх дітей, українців на Апеннінах може бути понад півмільйона.
Автор: Наталка КУДРИК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|