3 травня відзначався Всесвітній день свободи преси. Останніми роками саме Інтернет став найбільш активним полем битви за вільну пресу. Репресивні уряди різних країн по всьому світі утискають блогерів та інших інтернет-журналістів, які намагаються зламати цю стіну цензури.
Революційна сила інтернет-журналістики була добре помітною під час подій в Ірані минулого року. За допомогою сайту «Твітер» іранські блогери організовували демонстрації протесту після оголошення результатів президентських виборів. Кадри придушення протестів були зняті багатьма людьми на мобільні телефони і виставлені в Інтернеті.
Іранський блогер Омід Мемаріан каже: «Якщо б це не ставилося в Інтернет, то лиш один Бог знає скільки ще людей були б убиті на вулицях Тегерана та інших міст».
Відеокадри про жорстокість єгипетської поліції, які Омід оприлюднив в Інтернеті кілька років тому, підняли міжнародний скандал. Його затримали і кинули до в’язниці за те що він писав. Блогери в інших країнах теж наштовхуються на жорстокість влади. Комітет захисту журналістів говорить, що сьогодні у тюрмах перебуває більше інтернет-журналістів, ніж репортерів звичайних ЗМІ.
Колись, каже представник Комітету захисту журналістів Роберт Магоні, кореспонденти могли розраховувати на захист своїх працедавців: «Тепер же дедалі більше цих блогерів є незалежними і не мають підтримки. Вони наодинці борються з цією величезною репресивною урядовою бюрократією».
Протягом останніх років блогерство швидко ставало популярним у Китаї. За приблизними підрахунками, у цій країні зараз нараховується біля 10 тисяч блогерів. Утім, китайський уряд запровадив досить жорстку технологію фільтрування доступу до світової мережі Інтернет. Іронія у тому, що ці системи фільтрування були розроблені у США. Тож тепер блогери кажуть, що американські компанії мали б піти шляхом корпорації «Ґуґл», і припинити співпрацювати з Китаєм.
Представник незалежного китайського ПЕН-центру Тенчі Мартін Ліао каже: «Вони хочуть чинити зло і заробляти гроші, чи навпаки зробити свій внесок і спробувати допомогти цій країні вийти з цієї ситуації жорсткого контролю».
До сьогодні технічно підковані блогери та інтернет-репортери на крок випереджають цензуру. Втім захисники вільної преси кажуть, що репресивні уряди вдаються до дедалі новіших методів, щоб контролювати інформацію в Інтернеті.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).