Фестивальне життя в Україні має своїх прихильників. Серед них є такі, котрі просто люблять тусуватися, другі кохаються у старовині, а треті заробляють на тих, хто скуповує автентику. Прикарпаття наразі не крокує в ногу із сучасним фестивальним життям, але прагне. Втративши Шешори, мусимо вберегти «Великдень у Космачі», який зініціювали чотири роки тому громада села і голова Космача Дмитро Пожоджук.
Тож 1 та 2 травня тут відбувся фестиваль, хоч його проведення, кажуть в управлінні культури, було під загрозою. У Космачі пройшов також VI з’їзд писанкарів. Фестивальні два дні зібрали людей довкола сцени сільського Народного дому і яток з усіляким крамом. Важко однозначно сказати, що викликало більший інтерес в учасників свята — сцена чи ярмарка народних майстрів. Поласувати сирними кониками або ж придбати їх напам’ять (брустурівські раздині кажуть, що вони зберігаються і 20 років) міг кожен, а от відшукати щось справді цінне з вишиванок нам не вдалося. Загалом пропонували вишиття не ручне, у банальних червоних барвах, абсолютно не притаманне космацьким традиціям. Такі жовтогарячі насичені вишиванки можна було побачити хіба що на самих жителях величезного села, сорочка сільського голови пана Дмитра, знаного майстра-вишивальника, милувала око і вражала мистецькою довершеністю і взору, і традиційних сонячних кольорів. Було, правда, кілька оригінальних авторських робіт ціною у шість-вісім тисяч. Такі вишивані або стилізовані під етно костюми, звісно, придбати можуть одиниці. Найбільше псує враження китайський непотріб. І це вам скаже кожен. Гадаємо, такий товар не варто допускати на етнографічний фестиваль, якщо він хоче мати статус міжнародного.
Приїжджих здалека гостей цього року було мало, тож концерт дивилися здебільшого самі космачани. Перед концертною програмою і вітальними словами від влади ми стали свідками цікавої події — місцевий коваль із присілка Віпчина Василь Книшук подарував народному депутатові від ПР космачанину Василю Чуднову так званий довбушевий топірець, схожий на традиційну бартку, лише із загостреним як у сокири блискучим лезом. Коваль мав їх багато і продавав абсолютно (як на фестивальні ціни) недорого — по 50 гривень.
Концерт на великій сцені в центрі села розпочав національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія», виступили народний аматорський ансамбль пісні і танцю села Космача, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив села Великого Ключева Коломийського району, чимало районних фольклорних колективів і ансамблів з різних районів області, а також із Львівщини. Пожвавлення серед глядачів викликав виступ доньок посла Естонії в Україні Яна Хейна. Вони співали незрозумілою мовою щось дуже веселе. Веселилися і всі присутні. На те і фестиваль…
Автор: Леся ТУГАЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|