Для українського народу останній бастіон, битву за який потрібно виграти, щоб не стати кріпаками, — це земля. У народу забрали все — промисловість, надра, ставки, мисливські угіддя, береги річок і землю навколо них, прибудинкові території з дитячими майданчиками, левову частку енергетичних об’єктів, повністю відібрали інформаційний простір, виселяють з добротних приміщень книгарні, друкарні, мистецькі спілки, музеї — майже все склали у свої бездонні утробні кишені. Лишилася “невеличка дещиця” — селянська земля-годувальниця. От ще б її порозкидати про кишенях. І тоді всі наші “народні” обранці, висуванці й інші визисканці-ошуканці полегшено б зітхнули — справу зроблено, пограбування народу України завершено, новоявлені раби-кріпаки ХХІ століття у центрі Європи, у своїй рідній державі, стали б доконаним фактом.
Не робіть цього, можновладці! Не перетворюйте українських селян на кріпаків.
Бог дав землю усім своїм дітям, а не окремим особам. Окремі особи смертні, а земля вічна. Земля повинна належати державі, а держава — це її народ. В Конституції України чітко записано, що земля — це власність держави, і ніхто, окрім народу, не повинен нею розпоряджатись. Цього ж навчає Біблія. Грецький філософ Сократ ще до нової ери, до Христа, застерігав: горе тому народу, який дозволить якомусь пройдисвіту загородити ділянку землі, заявивши: це — моє! Депутати-олігархи чекають — не дочекаються відкриття ринку землі, і награбоване правдами і неправдами, видурене у людей за безцінь буде узаконено. А тим часом, крім доморощених латифундистів, українську землю орендують та готові купити Лівія, Арабські Емірати, Саудівська Аравія та інші держави, використовуючи її в інтересах своїх країн. Чому ж наші, вибрані народом, але геть не народні, керманичі не в змозі використати такий потужний ресурс як земля на благо свого народу. Тим більше, що до влади їх насильно не примушували — всі вони до корита біжать наввипередки.
А поки що пожинаємо плоди латифундизації та появи нових панів — самодурів типу Лозинського. Латифундія у перекладі з латинської — велике приватне земельне володіння. Велике — це від 50 до 150 тис. га (паї кількох десятків сіл), а приватне — це означає, що власника цього володіння цікавлять лиш власні прибутки, а що твориться за його межами, як живуть сусіди-селяни, що їх болить, чи мають вони роботу, чи є в селі дороги, медпункт, пошта, школа, дитсадок, клуб, магазин, чим селянин оре своє поле, чим взимку опалює хату — таким він не переймається. Латифундисти мають потужну різноманітну техніку, на якій працює небагато робітників, часом навіть завезених з інших регіонів, а місцеве населення лишається повністю без землі і без роботи. При такому способі господарювання село приречене — воно вимирає, а через новітніх панів нещасний селянин і полем уже не може пройтися, і гаєм помилуватися, і піти в ліс по в’язку дров, і доступитися до річки чи ставка, бо його чекає доля чоловіка, замордованого Лозинським та йому подібними.
Робітничий клас та інтелігенцію вже обібрали, а тепер хочуть забрати землю у селян. І реалізується цей підло розроблений план поступово і цілеспрямовано вже 18 років, бо така мета у них була з самого проголошення незалежності України. А план такий: розвал колгоспів, розкрадання техніки, ферм, знищення соціальної сфери села; знищення заводів з виготовлення с.-г. техніки, саботаж розробки і виготовлення малої техніки для села, тобто залишили селянина з лопатою, сапою і косою, щоб не мав чим обробити свій наділ; обвал закупівельних цін та с.-г продукцію до мінімальних, нижче собівартості; створення мережі посередників, витіснення селян з ринку; завезення у села чужих інвесторів і позбавлення оплати або мінімальна оплата за оренду землі; позбавлення селян державних дотацій; затримка створення реєстру землі і її кадастру (оцінки); затримка з видачею актів на володіння землею.
Таким чином селян заганяють у злидні, і вони готові добровільно віддати землю за безцінь. Тому відродження села можливе тільки при повній протидії цьому плану та при умові перебування землі у державній власності і розпорядженні сільських громад з передачею її в довічне користування тим, хто її обробляє, і їхнім нащадкам без права перепродажу; Якщо ж нащадків немає і рід обривається, земля має повертатись у державне володіння або сільській громаді і надаватись тим, хто може і хоче її обробляти.
Продажу землі — ні! Треба пам’ятати, що цивілізовані держави викуповують землі у державне володіння, а керівництво України дозволяє та сприяє висмоктуванню соків з найродючіших чорноземів, які колись годували весь СРСР, і в недалекому майбутньому народ отримає у спадок спустошені та виснажені землі.
Тому пам’ятаймо, що земля — наш останній бастіон, і якщо він упаде, Сократ попередив, що чекає нас у такому випадку. Земля має належати суспільству!
Автор: Орест РІЗУН, газета “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|