Державний борг України у січні-березні цього року зріс на 4 відсотки, а упродовж минулого року він збільшився на понад 60 відсотків, мовиться у повідомленні Міністерства фінансів. Причиною цього, на думку колишнього міністра фінансів Віктора Пинзеника, став великий дефіцит бюджету. І, як зазначає Пинзеник, нинішня бюджетна дірка може призвести до ще більшого зростання державного боргу.
– Що означає нинішній державний борг для української економіки, наскільки його розмір є критичним?
– Борг країни зараз сягає 35% ВВП. Людською мовою це означає, що кожна людина повинна відпрацювати третину року безплатно на його погашення. За стандартами це ніби і не є великим боргом, але дуже турбує, і стрімке зростання цього боргу дуже загрозливе. На сьогоднішній день борг країни 327 мільярдів гривень, тоді як 2 роки тому від був 89 мільярдів. Сьогодні на кожну людину припадає по більш як 7 тисяч гривень цього боргу.
– Що стало причиною такого зростання?
– Дефіцит бюджету. Це відсутність бажання реагувати на серйозні проблеми, у яких країна опинилася у 2008 році, які не вирішувалися минулого року і, на жаль, не вирішуються цього року. За моїми оцінками, величезний дефіцит, який заклав уряд у цьогорічний бюджет, призведе до того, що до кінця року борг може сягнути цифри понад 400 мільярдів гривень.
– Як нестабільність на світових ринках, викликана ситуацією у Греції, вплине на Україну? Чи має Нацбанк достатньо важелів для того, щоб утримати стабільність на валютному ринку?
– Не Греція робить проблеми в Україні. Ці проблеми створені тут. Україна має уникнути тих потрясінь, які переживає Греція. Показники дефіциту минулого року у нас близькі до грецьких, а цього року – перевищують. Думаю, це один зі світових рекордів за масштабом дірки у бюджеті. І з такою діркою нам пропонують жити.
– Тобто, нестабільність, яка упродовж останнього тижня спостерігається на світових ринках, не загрожує Україні?
– Ще раз хочу наголосити, що проблеми не в Греції, а в самій Україні. Країна йде дуже поганою дорогою. Дорогою, яка дуже дорого коштуватиме.
– Зараз нова влада заговорила про відновлення діяльності спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку на Сході України. Чи підтримуєте Ви подібну ініціативу?
– Якщо треба додати проблем Україні, то потрібно відновити вільні економічні зони. Цей унікальний режим запроваджений кілька років тому, за яким одні платять податки, інші – ні. Звичайно, що зрозуміло, хто не платить податки. Є обрані бізнес-структури, які чомусь не платять податків. І це заохочує інших уникати сплати, оскільки вони не можуть конкурувати у таких умовах.
Автор: Тетяна ЯРМОЩУК, Радіо Свобода
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|