Багато хто звернув увагу, що цього року підготовка до святкування Дня перемоги відбувається особливо масштабно. І не тільки тому що це 65-та річниця, а як заявляють політики із провладного табору, тому що минула влада не приділяла достатньої уваги цьому святу.
Український уряд заявив, що цього року виплатить удвічі більшу допомогу ветеранам війни. Скільки ж в Україні тих, хто безпосередньо брав участь у боях Вітчизняної війни?
В Україні до Дня перемоги буде нагороджено мільйон вісімсот тисяч ветеранів фронту та тилу. Медаль називається “65 років Перемоги”. На чеканку витратили понад тридцять мільйонів гривень.
Тим, хто воював, вже виповнилося щонайменше 83 роки, якщо призвані вони були у вісімнадцять.
“Ветеранів багато: і ті, хто працював у тилу, і ті, хто дітьми у партизанах був. І ті, хто отримав інвалідність першої, другої групи, і ті, що воювали. Будемо казати, два мільйони ветеранів Великої Вітчизняної війни, з них – половина, ті що воювали,” - сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі заступник голови державного комітету у справах ветеранів Володимир Ситник.
З офіційних повідомлень важко зрозуміти, скільки брало участь у боях у перший рік війни, хто пройшов війну повністю, хто був призваний до Радянської Армії чи пішов добровольцем в останній рік, коли вже говорили про взяття Берліна. Цей вакуум інформації виглядає якось неприродньо на тлі безперервних дискусій навколо історії, гучних заяв політиків щодо необхідності збереження пам’яті про учасників Великої Вітчизняної війни.
Про кількість можна також робити висновки з тих офіційних повідомлень та заяв, де фігурують дані про виділення коштів на допомогу. Український уряд збільшив щорічну грошову допомогу усім ветеранам майже в два рази. Виділено десятки мільйонів гривень на придбання автомобілів, санаторно-курортного лікування, на безкоштовне надання житла. Черги на отримання благ тягнуться десятиліттями.
“Наскільки мені відомо, але достовірність цієї цифри не гарантую, із числа інвалідів і учасників бойових дій в черзі на отримання житла перебуває двадцять тисяч людей,” - сказав Петро Цибенко, голова ради організації ветеранів України, заступник голови комітету у Верховній Раді у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.
За його словами, за рік черга ветеранів на автомобілі зменшилась приблизно зі 150 тисяч на третину: “У більшій мірі ця черга зменшилась не тому, що люди отримали автомобілі і таким чином вийшли з черги, а тому, що значна кількість ветеранів просто не дочекалася обіцяного державою. Тим не менш, на цей рік на автомобілі передбачено 85 мільйонів гривень.”
У Севастополі парад на День перемоги проводиться щороку. В колонах можна бачити тисячі ветеранів - ветеранів Чорноморського флоту, ветеранів-афганців, учасників локальних конфліктів. Незначна кількість колишніх фронтовиків Великої Вітчизняної спостерігає за всім, сидячи на стільцях, тому що вік цих людей занадто великий, щоб навіть повільно пройтись перед трибунами.
За деякими даними, у Севастополі з 16 тисяч ветеранів четверта частина фронтовиків. Більшість з них вже не виходить на парад, а дивиться його по телевізору.
Автор: Альбій ШУДРЯ, Бі-Бі-Сі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|