Спільне використання Керченської протоки може стати черговою платою української влади за лояльність російського керівництва. Ціна такого жесту доброї волі – близько 180 мільйонів доларів щорічно. Політичні ризики такої недалекоглядності можуть бути ще більш вражаючими. Так прокоментував голова Єдиного Центру, народний депутат Ігор Кріль плани “прив’язати” делімітацію морського кордону між Україною та Російською федерацією до питання спільного використання Керч-Єнікальський каналу.
Політик нагадав, що лінія морського кордону залишається невизначеною із 1991 року. Однак жоден із керівників держави не піддавався тиску Росії щодо спільного використання каналу. “У 2003 році Росія пішла на безпрецедентний крок, розпочавши будівництво дамби в районі острова Тузла. Зазнавши невдачі сім років тому, зараз Кремль вирішив загорнути свої наміри у нову, більш привабливу етикетку”, - наголосив І.Кріль,
повідомляє прес-служба Єдиного Центру.
На думку голови Єдиного Центру економічні вигоди від спільного використання Керченської протоки для Росії є очевидними. “Протягом року українським каналом пропливає близько 9 тисяч різних суден. Більшість із них прямують до російських портів: Ростов-на-Дону, Таганрог, Єйськ, що приносить до українського бюджету значні кошти”, - повідомив І.Кріль.
Політик вважає, що після продовження терміну перебування Чорноморського флоту у Криму спільне використання Керченської протоки може стати черговим кроком по приватизації півострова Росією. “Отримуючи канал у спільну експлуатацію Росія посилює свою присутність у регіоні. Наступними проектами можуть стати спільний видобуток газу та нафти на шельфі Азовського моря, спільного промислу морської фауни, передача українських портів в оренду російським компаніям. Наростивши економічні м’язи та свою присутність в регіоні Росія може забезпечити природну інтеграцію Криму у власний економічний та політичний простір”, - наголосив І.Кріль.
На думку І.Кріля зараз в української влади немає жодної потреби вирішувати керченське питання у прискореному режимі. “Рішення, які можуть мати серйозний вплив на політичне майбутнє України не можна приймати під чергову святкову дату чи візит високопосадовців іншої країни. Вони повинні базуватися на усвідомленні довгострокових перспектив, а не на тимчасових вигодах”, - наголосив політик.
Автор: Сергій БІЛИЙ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|