Економічна співпраця з Росією схожа на гру в “російську рулетку”: здається, що шансів на успіх багато, а результат виявляється плачевним. Більшість пропозицій із міждержавного співробітництва, які надходили з боку РФ до країн-сусідів, закінчувались для них втратою стратегічних об’єктів і навіть цілих галузей. Так прокоментував член Президії Єдиного Центру, народний депутат Василь Петьовка ініціативи керівника російського уряду Володимира Путіна щодо об’єднання низки активів двох країн.
У цьому плані показовим політик вважає приклад кооперації Росії та Білорусі у газовій сфері. “У 2006 році Президент Лукашенко обміняв половину акцій компанії “Белтрансгаз”, яка управляла газотранспортною системою країни, на дешевий російський газ. А вже цього року газовий монополіст “Газпром” повністю перебрав контроль над білоруською ГТС”,
повідомляє прес-служба Єдиного Центру.
За словами представника Єдиного Центру, український досвід співпраці з Росією також не додає оптимізму. “Історія українсько-російської кооперації у виробництві військово-транспортного літака Ан-70 нагадує затяжний роман. Кілька років поспіль Україна і Росія разом його проектували, виготовляли та випробовували. На початку 2000-х росіяни відмовилася від участі в проекті на користь власного аналогу. Минулого року російська сторона знову підписала договір про співпрацю, проте конкретних зрушень не відбулося”.
В.Петьовка зазначив, що історія двосторонніх взаємин у будівництві Ан-148 та його модернізованої версії Ан-158 розвивається за дуже подібним сценарієм. Росіяни вже не приховують, що українські літаки є конкурентами їхнього власного проекту корпорації “Сухой”, хоча Ан-158 значно економніший і місткіший. “На наш літак є вже 20 замовлень на півмільярда доларів. Відтак ініціативи російської сторони є або спробою отримати дивіденди з перспективного проекту, або нейтралізацією конкурента через його поглинання. І саме остання версія має більше підстав для існування, враховуючи пропозиції Росії з інтеграції концерну “Антонов” в російську “Об’єднану авіабудівну корпорацію”.
Політик бачить значну загрозу того, що під ширмою створення спільного авіахолдингу Москва планує проковтнути український авіапром та позбутися конкурента на світовому ринку. “Українська влада повинна розуміти, що для економічної співпраці зовсім не обов’язково створювати нові корпорації чи об’єднання. Такі дії можуть відбуватися на рівні господарюючих суб’єктів і не потребують втручання держави. Потрібно домовлятися про зміст співпраці, а не її форму. Лише у такому випадку можна позбутися гіркого присмаку заполітизованості і захистити національний економічний інтерес”, - наголосив В.Петьовка.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|