Сьогодні нікого не потрібно переконувати, що запровадження зовнішнього оцінювання все-таки забезпечило рівний доступ до вищої освіти. Тобто, ідеться про створення в країні умов для реалізації конституційного права на такий доступ.
Є різні показники, які свідчать про це. Узяти хоча б результати соціологічних опитувань громадської думки. Найбільш нелояльне із них показує, що зовнішнє оцінювання підтримує 40% респондентів, найбільш лояльне — 84%. Нехай у середньому — 60%. Але чи існує ще якась державна програма в Україні за останні чотири роки, яка б користувалась таким рівнем підтримки населення? Крім цього, зовнішнє оцінювання дало можливість створити умови для серйозної боротьби з хабарництвом під час вступу до ВНЗ. Протягом минулої вступної кампанії вперше за останні багато років на пряму телефонну лінію Міністерства освіти не надійшло жодного звернення про факти хабарництва (для порівняння, у 2007 році за результатами міжнародних соціологічних організацій 70% абітурієнтів давали хабарі під час вступної кампанії). Ще один аргумент: випускники явно почали краще вчитися, почали братися до книжки. Зрозуміли: батьківські гроші і телефонні дзвінки не допоможуть. Якщо хочеш стати студентом — потрібно скласти ЗНО, а для цього потрібні знання. З приходом до Міністерства освіти нового керівництва на чолі з Дмитром Табачником не вщухають розмови навколо вступної кампанії, яка невпинно наближається. Про особливості цьогорічного тестування наш кореспондент веде бесіду з фахівцями районного відділу освіти.
— Які основні відмінності ЗНО-2010 у порівнянні зі ЗНО-2009?
— Цього року зовнішнє незалежне оцінювання перенесено з весни на літо і відбуватиметься з 2 до 23 червня, фактично, у час, коли випускники вже одержать атестати, — каже начальник райво Іван Терлецький. — Таким чином, бали за тестування не зможуть вплинути на оцінки в атестаті. Зменшено також кількість пунктів тестувань. Якщо торік вони діяли в усіх районних центрах, то тепер у нашій області є всього три таких пункти ЗНО: в Івано-Франківську, Коломиї і Калуші.
— У зв’язку з тим, що зменшено кількість пунктів тестування, — долучається до розмови Ярема Гриньовський, інспектор райво, — цьогоріч вступники здаватимуть українську мову протягом трьох днів, а історію України і математики — два дні. Ще одне нововведення: кожен, хто зареєструвався для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, має можливість відкрити в Інтернеті свою персональну сторінку. Це дає можливість отримувати всю необхідну інформацію, віддрукувати своє запрошення на тестування, а також отримати результати власного ЗНО.
— Новий Міністр освіти запропонував три складових оцінювання знань абітурієнтів: результати ЗНО, середній бал шкільного атестату, перерахований за 200-бальною шкалою, і оцінка вузу, яка може виставлятись, наприклад, за наслідками співбесіди або тестування абітурієнта на професійну придатність. Що скажете з цього приводу?
— З одного боку, — каже Іван Терлецький, — врахування середнього балу шкільного атестату — це великий позитив. Бо учень зважатиме на оцінки в атестаті не тільки протягом останнього року навчання. Це стимулюватиме дітей вчитися протягом усіх років, причому, не легковажити предметами, які при вступі до вузу їм будуть не потрібні. Таким чином значно зростає роль школи. Хоча з цього приводу доводилось чути різні думки… Для нас, педагогів, головне, щоб діти хотіли вчитися. Щоб не плодились сумнозвісні Митрофанушки, які живуть за принципом: “Нащо вчити географію, якщо є візник, який завжди довезе куди треба…”.
Автор: Валентина БЛИЗНЮК, газета “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|