Минулотижневе суспільно-політичне ток-шоу “Коломия думає” було присвячене проблемам комунальної галузі міста. Відповідь перед депутатами міської ради і громадськістю Коломиї тримали перший заступник міського голови Михайло Білоус, керівники КП “Коломияводоканал” — Ігор Калиняк, відділу управління комунальним майном — Мирослав Семчук, комунального підприємства з експлуатації житла — Василь Михайлищук.
Стан нашої міської комуналки типовий для всієї нашої держави —для належного її утримання грошей постійно бракує і з кожним роком їх усе меншає. Зокрема, лише для коломийського ЖКГ потрібно щонайменше 80 млн. грн., що перевищує увесь міський бюджет. Тож, відповідно, на його потреби кризового 2009 року виділено майже 9 млн. грн., що вдесятеро менше від потреби. А це, у свою чергу, призвело до мізерного фінансування робіт з благоустрою, капітальних ремонтів тощо, — навів невтішні цифри Михайло Білоус.
Ще раз нагадав присутнім, а через ефір — і тисячам коломиян, про причини зростання тарифів на водопостачання і водовідведення Ігор Калиняк. Третину у закладених тарифах обіймає зарплата, стільки ж — податки та відрахування фондів, понад чверть — електроенергія, і лише декілька відсотків — рентабельність, амортизація та видатки на матеріали. Ремонти та прориви, що призводять до втрати води, в її вартість не закладено — це прямі збитки підприємства.
Збільшення квартплати на чверть, — запевнив Василь Михайлищук, — це навіть не збільшення тарифів, а їхнє коригування на відповідний коефіцієнт 1,26. Воно враховує лише зростання мінімальної зарплати, яку на підприємстві одержує чи не половина працівників.
З одного боку, капітального і нагального ремонту потребують дороги, але чи варто їх добротно мастити? Адже наші водокомунікації — з 1960-их років, і зношені на 80 відсотків. Може варто спершу поміняти їх, щоб зайвий раз не витрачатися?
Не краща ситуація і в багатоквартирних будинках. Квартплату ми платимо за тих дев’ять невидимих послуг, що їм нам нібито надає КПЕЖ, але коли виникає у мешканців проблема, то її вирішення не завжди допросишся. Деякі мешканці з багатоповерхівок об’єдналися у “приватдоми”. З одного боку, стало чистіше: і в під’їздах, і навколо будинків, але на суттєві ремонти коштів усе одно не вистачає. Та все ж, мешканці хоч знають, за що платять. А організуватися в таке об’єднання співвласників доволі просто: достатньо провести збори з понад половиною власників квартир і зареєструватися.
Тож і виходить так, що як не реформуй ЖКГ, але без фінансової допомоги держави чи дешевих кредитів мало що зробиш…
Автор: Олег ПРОСКУРЯКОВ, газета “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|