І знову, з наближенням 9 травня, почалися балачки про необхідність відновлення обеліску на Північному бульварі. Недоречне одоробло, яке стирчить посеред бульвару, чомусь викликає в деяких персон просто таки неймовірну любов. Таку, що мимоволі починаєш підозрювати їх у фетишизмі.
Основна мотивація тих, хто виступає за відновлення пам’ятника – це пам’ять про тих, хто визволяв місто від німецьких загарбників. Зокрема Андрій Рязанцев, голова правління ПАТ “Плюс Банк”, депутат міськради твердить: “Треба думати головою щодо вшанування пам’яті героїв війни, які визволили від фашистів наше місто”.
Хоча, як на мою думку, для вшанування героїв війни цілком достатньо меморіального цвинтаря біля вокзалу, а всілякі розмови про пам’ять, героїв, вшанування – ніщо інші, як звичайнісіньке словоблуддя.
Особливо, якщо згадати яке “щастя” мешканцям Західної України принесли на своїх штиках “визволителі”. Я вважаю, що визволитель – це той, що звільнив і пішов собі геть, а не той, хто залишився на “визволеній” території.
Ну, уявіть собі, що до вас приперлися малознайомі типи, які розташувалися у вашій квартирі, немов у себе дома, їдять ваші продукти, тратять ваші гроші, пиячать і час від час б’ють вам пику.
Аж тут до вашого помешкання стрімко й палаючи праведним гнівом вривається такий собі бойовий десант, який “гасить” ваших незваних гостей, викидає їх з вашої квартири. Потім браві визволителі, а поки що ви їх так і сприймаєте, сідають на хвильку перепочити і просять у вас попити.
Коли ви повертаєтесь з кухні, то вже бачити, що контингент встиг комфортно розташуватися у вашій кімнаті – на батареї сохнуть портянки, на лакованому столі стоять брудні чоботи, в кімнаті сизо від тютюнового диму. А дехто з “визволителів” вже порпається у вашій шафі, приміряючи до себе ваш одяг.
На ваше зауваження, що так мовляв негоже нові “гості” реагують миттєво – б’ють вам пику й відправляють валити ліс.
Це я до того, що не було звільнення як такого. Була зміна окупаційного режиму. Колима перемогла Бухенвальд.
Тож, якщо вже ставити на тому місці якийсь монумент, то це має бути монумент пам’яті всіх солдатів, які полягли у Другій світовій війні. Саме у Другій світовій, а не у Великій Вітчизняній, як нас хоче переконати Діма Табачник, котрий намертво застряг у тому дитячому віці, коли граються в “наших” і “німців” .
Хоча, на жаль, у нас зараз при владі всі такі інфантильні. Теперішнє керівництво України пропагує російський погляд на ІІ світову війну, який, як відомо, досить таки відрізняється від погляду решти світу.
Тож боюся, що з міського бюджету таки витратять 1 мільйон гривень на реконструкцію непотрібного обеліску. Щоб не гнівити київське начальство.
Втім, Андрій Рязанцев, якому так “болить” доля недолугої споруди, міг би, як голова правління банку знайти й інше джерело фінансування для ремонту й реконструкції шпиля.
Автор: В.МУЛИК, Анонс-Контракт
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|