Клієнти банків є однією з найменш захищених державою категорій населення. Саме вони найбільше постраждали від фінансово-економічної кризи.
Вкладники банків отримали знецінені депозити, які “з’їла” інфляція, що за два останніх роки сумарно склала понад 30%. Для багатьох людей великою проблемою стало навіть повернення вкладів, адже гроші не видавалися у зв’язку із мораторієм, введеним Національним банком України. Все це сформувало велику недовіру до банків у суспільстві. Хоча у разі банкрутства фінустанови кожна фізична особа має право на повернення суми депозиту Фондом гарантування вкладів у розмірі до 150 тис. гривень, на ці гроші можна чекати роками. Тому побоювання вкладників за свої кошти є небезпідставними.
Що ж до позичальників, вони опинилися під особливо сильним тиском банків. Для багатьох людей повернення кредитів стало проблемою через майже двократне зростання курсу долара. Крім того, деякі банки взагалі вдалися до підвищення відсоткової ставки за кредитами, чим порушили первинні умови їх видачі. Це змусило багатьох позичальників звертатися по судовий захист. Кількість позовів позичальників проти банків у 2009 році зросла втричі. Прогнозується, що кількість таких позовів зростатиме і надалі приблизно на 10% щомісяця.
Ситуацію у відносинах банків та клієнтів потрібно кардинально змінювати. Держава має рішуче втрутитися у цю сферу та захистити права людей. Одним із кроків для покращення ситуації має стати заохочення банків до надання позичальникам кредитних канікул до завершення кризи. Відстрочка у погашенні тіла кредиту дасть людям змогу не ухилятися від виконання зобов’язань перед банками та зменшить рівень соціального напруження серед позичальників, які не можуть виплачувати кредити у повному обсязі. Також компромісними шляхами розв’язання ситуації є зменшення відсоткової ставки або продовження строку погашення кредиту. Крім того, слід поставити під контроль роботу банків із проблемними вкладниками. Повернення боргів має відбуватися лише за судовими рішеннями. “Вибивання” грошей колекторськими конторами неприпустиме і має бути повністю ліквідоване.
Вкладники ж банків мають отримати від держави чіткі гарантії обов’язкового і своєчасного повернення своїх депозитів. Тільки таким чином можливо відновити довіру людей до банківських установ. Компроміси і взаємні поступки сторін за активної підтримки держави – єдиний шлях цивілізованого, спокійного та максимально безболісного виходу з кризи. Україна має піти саме цим шляхом.
Джерело: Політвиконком Народної Партії
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|