Україна – партнер Європи, але енергетична безпека дорожча. Так можна підсумувати виступ колишнього міністра закордонних справ Німеччини Йошки Фішера на зустрічі зі студентами українських вишів у п’ятницю. Після відходу з великої політики колишній голова німецької дипломатії працює консультантом проекту “Набукко” – нафтопроводу, який має поставляти середньоазійський газ у ЄС. Але нині без політики не обійшлося, бо відповідати йому довелося на запитання, як він бачить майбутнє України, як забезпечити європейську енергетичну безпеку і наскільки європейським є Віктор Янукович.
Україна – наріжний камінь у стосунках між Європою та Росією, саме вона визначатиме майбутнє регіону – таку думку висловив Йошка Фішер під час зустрічі зі студентами Дипломатичної академії.
Його часто запитують, коли Україна стане членом Європейського Союзу, на що конкретної відповіді у колишнього голови німецької дипломатії немає. На його думку, все залежатиме від виконання Україною так званого “домашнього завдання”, тобто внутрішніх непопулярних реформ.
І хоча деякі оглядачі висловлюють сумніви, чи справді Німеччина підтримує європейські прагнення України, Йошка Фішер запевнив, що Німеччина – надійний партнер України.
“Я щиро вірю, – сказав він, – що Україна є частиною Європи. В нас єдине майбутнє, безпека Європи залежатиме від України, і навпаки. Незабаром економіки будуть ще більше взаємопов’язані. На мою думку, зараз перед нами багато викликів, але в середньотерміновій перспективі я оптиміст і бачу наше майбутнє спільним”.
На запитання Радіо Свобода, наскільки новий уряд України зорієнтований на Європу, відповісти важко, каже Йошка Фішер. “Новий уряд – це завжди як немовля: ніколи не знаєш, якими будуть наслідки,але ми сподіваємося на краще. Президентські вибори в Україні були вільними та чесними. Можу додати, що одна з причин, чому я тут – бо мені цікаво дізнатися, яка політика нового уряду України”, – сказав німецький діяч.
Колишній голова німецької дипломатії переконаний, що майбутнє України визначає не тільки європейську безпеку, але і стосунки між ЄС та Росією. “На жаль, у деяких європейських столицях забули про те, наскільки Україна є важливою країною. Я думаю, що незалежна демократична Україна, яка має добрі стосунки з Росією та ЄС, відіграє важливу роль у цьому регіоні,” – вважає він.
Енергетична альтернатива
Європейська безпека – це в тому числі і енергетична безпека. Йошка Фішер після того, які пішов із великої політики, заснував компанію з питань глобальної стратегії і зараз працює радником європейського проекту з побудови газопроводу “Набукко”. Чому Європа шукає альтернативні джерела енергії? Щоб запобігти повторенню холодної зими у країнах східної Європи, яка трапилася внаслідок газового конфлікту між Україною та Росією на початку 2009 року.
Хоча одночасно Йошка Фішер заспокоює: диверсифікація не вплине на Україну та на її роль транзитера газу, адже споживання блакитного палива у Європі лише зростатиме.
Йошка Фішер пояснює логіку побудови “Набукко”: “Це не альтернатива центральному чи північному коридорові, це лише диверсифікація майбутніх потреб Європи. Виходячи з нашого досвіду, особливо у січні 2009 року, коли був газовий конфлікт між Україною та Росією, енергетична безпека – дуже важлива, і тому необхідно знайти різні джерела постачання газу”.
Хоча найкраща альтернатива газові, за словами Йошки Фішера, який був одним із лідерів Партії зелених Німеччини, – це “зелена” енергетика, вироблена за допомогою вітру, води та сонця.
Автор: Ірина ТУЗ, Радіо Свобода
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|