За останні років десять мобільні телефони вже стали невід’ємною частиною життя і роботи людей. Дійсно, стільниковий телефон - вже не розкіш, а нагальна необхідність для кожної людини.
Можливо, саме тому купувати мобільні громадяни стали більш легко, не задумуючись. Сьогодні - один мобільник, а за тиждень, коли форма або колір апарату стільникового зв’язку набрид, його можна продати і купити (на тому ж ринку) собі новий. Але так робить лише незначний відсоток громадян, які люблять часто змінювати свій мобільний як щоденний аксесуар. Частіше, як не дивно, такою безпечністю громадян користуються продавці викрадених телефонів, бо ж, як відомо, телефони, які продаються не у спеціалізованих магазинах та без документів - переважно у когось поцуплені. Варто лише задуматися, куди поділися 155,2 тисячі мобільних телефонів, які були викрадені минулого року, та 39,1 тисячі апаратів, викрадених вже цьогоріч. За даними Департаменту карного розшуку МВС України, саме мобільні телефони стають предметами посягань у 90 відсотках вуличних розбійних нападів, грабежів та кишенькових крадіжок,
повідомляє ДЗГ МВС України.
Зважаючи на таку ситуацію, працівники міліції розробляють нові механізми попередження викрадення засобів стільникового зв’язку. Зокрема, якщо людина звернеться до міліції із заявою про викрадення мобільного, підтвердивши своє право власності на певний апарат з відповідним номером, його буде відключено, а сім-картку - заблоковано. Надалі очікується внесення певних змін до чинного законодавства щодо урегулювання даного питання, зокрема розробляються нові механізми припинення обслуговування викрадених мобільних терміналів.
- Якщо людина звертається у міліцію про те, що вкрали телефон, одразу і апарат, і картка будуть заблоковані мобільними операторами, - наголосив начальник Департаменту карного розшуку МВС України Валерій Літвін. - Тож купуючи телефон, який був у користуванні, обов‘язково потрібно вимагати у продавця документи на цей апарат. Придбавши крадений телефон, людина просто не зможе ним користуватися, оскільки апарат буде заблоковано.
На практиці ж часто трапляється, що власник ще не встиг навіть виявити пропажу телефона, а тим паче звернутися до міліції, апарат вже продають з рук “по вигідній ціні”, перед якою не може встояти покупець. Та вже через зовсім незначний проміжок часу такий апарат, відключений через заяву про викрадення, у ощасливленого нового власника може перетворитися на зовсім кількасот грамів нікому не потрібного “брухту”.
Тож, шановні покупці та користувачі мобільних послуг, не спокушайтеся на нижчу ціну мобільного апарату без відповідних документів, бо ж у перспективі можете залишитися і без грошей, і без мобільного. До того ж, пам‘ятайте, що купуючи крадене, ви своїми діями сприяєте злодіям у реалізації їхніх замислів. А вже завтра від дій цих же крадіїв можуть постраждати Ваші близькі чи й Ви самі…
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|