У Європі пропагують негативне ставлення до ісламізму, в Білорусії занадто і не завжди аргументовано критикують США та країни Заходу, а в Україні та Польщі ЗМІ загостюють міжнаціональні стосунки.
Таку інформацію оприлюднили сьогодні у Луцьку група студентів з України, Польщі, Німеччини та Білорусії, які протягом тижня досліджували пропаганду в медіа в рамках проекту “Образ Правди”,
повідомляють Волинські Новини.
Під час роботи над матеріалами молодь розділилася на три групи. Одна частина досліджувала нацистську пропаганду в Німеччині минулого століття, інша – комуністичну агітацію у СРСР, а третя вивчала сучасний вплив медіа на свідомість.
Дослідники виявили, що нині основними джерелами негативної та неконтрольованої пропаганди служать інтернет-ЗМІ. Наприклад, під однаковими ніками користувачі новин сайтів УНІАН, ЗІК, Захід-нет, Лента.ру та інтернет-форумів систематично залишали провокативні коментарі, які мали відверто українофобський або русофобський характер.
Студенти Білорусії зазначають, що глобальна мережа, навпаки, служить єдиним джерелом збалансованої інформації в їх країні. Тому молоді білоруси менше піддаються пропаганді.
Проте, білоруська студентка Катерина зізнається, що нині в країні готується закон, згідно з яким держава контролюватиме всесвітню мережу, а до інтернет-кафе пускатимуть лише з паспортами.
Білоруска каже, що основним пропагандистським посланням до “сябрів” є негативний образ США та Європи, при цьому у самій Білорусії, якщо вірити пропаганді, ні кризи, ні економічних проблем немає.
Німець Анрі Пітерман зазначає, що в Швейцарії існує негативне ставлення до осіб арабської зовнішності, яких безпідставно ототожнюють з терористами. Американців вважають розумово обмеженими, а китайців - невправними у технічній роботі.
Студенти кажуть, що стереотипу про те, що в Росії ходять ведмеді, а в Україні повсюдно стоять “шевченківські” мазанки сьогодні уже не існує. Окрім того традиційно Східну Європу західні європейці вважають менш розвиненою.
Найбільше, за повідомленням студентів, пропаганді піддаються молоді та неосвічені люди.
Приклади пропаганди та напрацювання студентів можна буде побачити завтра на виставці в Палаці культури Луцька о 15:00.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|