Ми живемо у небезпечному світі. Переконуватися у цьому постійно змушують численні теракти, які мало не щотижня забирають життя сотень людей, неперервні локальні військові конфлікти у “гарячих точках” та глобальне геополітичне протистояння.
Лише від терактів щороку гине понад 20 тисяч мирних жителів, причому ця сумна цифра зростає з року в рік. Людство не може і не повинно жити у світі, де страшно їздити у метрополітенах мегаполісів, користуватися літаками або працювати в офісних багатоповерхівках ділових столиць.
Очевидно, що навіть країни-світові лідери не здатні розв’язати проблеми безпеки самотужки. Тому нагальною і першочерговою у сфері міжнародної політики є необхідність створення нової системи колективної безпеки. Вона має будуватися на трьох основних “китах”: неухильному дотриманні норм міжнародного права; відмові від “політичного егоїзму” світових держав та запровадженні системи взаємних компромісів і поступок; антитерористичній співпраці всіх без винятку членів світової спільноти.
Сьогодні система норм міжнародного права фактично зруйнована прецедентами порушення територіальної цілісності держав, ігноруванням фундаментальних прав людини на догоду геополітичним і економічним інтересам. Тому необхідно відновити дієвість міжнародного права, передусім, через відновлення довіри до інститутів, які покликані його захищати та взаємної довіри між світовими державами. Неможливо вибудувати безпечний світ, доки ціна бензину буде вищою за ціну людських життів і за стабільність у цілих регіонах, багатих на нафту. Країни-лідери мусять усвідомити, що іноді потрібно поступатися національними інтересами заради загального миру та уникнення військових конфліктів. Це також потребує відновлення впливу міжнародних регулюючих організацій, передусім ООН, яка втратила колишню роль арбітра у новому багатополярному світі.
Важливим інструментом забезпечення світової стабільності має стати боротьба з тероризмом. Для цього при Організації Об’єднаних Націй слід створити потужний антитерористичний центр, який би дав змогу об’єднати зусилля окремих країн у цьому напрямку. Проте діяльність будь-яких подібних органів має проводитися на засадах суворого дотримання прав людини. Неможливо встановлювати безпеку для одних, катуючи інших у антитерористичних тюрмах.
Віримо, що у світових лідерів вистачить розуму і волі дослухатися до цих порад та об’єднатися для створення нової системи колективної безпеки. Адже ніхто не хоче, щоб у підручниках історії наш час залишився століттям локальних війн і тероризму.
Джерело: Політвиконком Народної Партії
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|