Українці приходять до польського посольства у Києві віддати свою останню шану загиблому президенту та політичній еліті країни.
Біля будівлі висить фотографія Леха Качинcького з чорною стрічкою, навколо квіти і свічки.
“Це велика трагедія. Я досі не можу повірити, що це сталося. Коли ми почули цю новину по телебаченню, то просто розплакалися. Я не маю друзів і родичів у Польщі, але дуже співчуваю всім родинам загиблих”, - розповідають мати і донька, запалюючи свічку поряд із зображенням польського президента.
Двері посольства постійно відчинені, і всі бажаючі можуть увійти до будівлі і залишити свій запис у книзі співчуттів.
Переважна більшість українців, які приходять до посольства, не мають близьких у Польщі або родинних зв’язків. Вони просто хочуть розділити смуток з польським народом.
“Дуже вразила ця авіакатастрофа. Ми – сусіди такої великої європейської країни, як Польща. Не віддати шану польській еліті буде неправильно”, - говорить Володимир.
Президент Віктор Янукович теж прийшов до польського посольства.
Він поклав квіти і запалив свічку навпроти портрета Леха Качинського, а також висловив свій жаль у книзі співчуттів. Віктор Янукович згадав моменти особистого спілкування з польським президентом.
“Я знайомий з Лехом Качинським ще з того часу, як він став мером Варшави. І потім у 2005 році, коли його обрали президентом, я зустрічався з ним і як лідер опозиції, і як прем’єр-міністр України. Остання наша зустріч була 25 лютого, під час інагурації. Ми з ним добре поговрили про майбутнє, про двосторонні відносини країн. Мені було приємно працювати з цією виваженою людиною і досвідченим політиком.”
Польський журналіст Роман Крик вважає нинішню трагедію символічною.
Президент Польщі Лех Качинський на чолі поважної делегації летів вшанувати пам’ять загиблих польських офіцерів, яких розстріляли поблизу селища Катинь у 1939 році працівники НКВД.
Тоді за наказом Сталіна у лісах Катині було страчено понад чотири тисячі представників військової еліти Польщі. Всіх вбивали одним методом – пострілом у потилицю.
“Тоді вони розстріляли майже всю нашу військову еліту. Тепер - більшість нашої політичної та інтелектуальної еліти загинула. Може, після цього росіяни задумаються над своїми діями і, врешті, визнають Катинську трагедію. Росіянам важливо пам’ятати свою історію”, - говорить польський журналіст Роман Крик, який прийшов цього дня до посольства.
Генеральний секретар ГУАМ Валерій Чечелашвілі приніс квіти до польського посольства і висловив свої співчуття послу Польщі.
Пан Чечелашвілі заявив, що політичне керівництво Польщі на чолі з Лехом Качинським було відоме своїми євроінтеграційними успіхами і приязним ставленням до України. І, що із загибеллю Леха Качинського Україна, на його думку, втрачає одного з найголовніших прихильників ідеї щодо того, що Україна має бути частиною Європи.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|