5 квітня 2010 року набув чинності Візовий кодекс Євросоюзу. Завдяки ньому українці дістали можливість зменшити свої витрати при оформленні віз до країн Шенгенської зони.
Відповідно до нових правил, для отримання дозволу на в’їзд у Шенгенську зону від громадян не потрібне обов’язкове звернення за послугами візових центрів, які фактично є комерційними структурами. Зараз такі візові центри працюють при посольствах низки держав, що входять до Шенгенської зони. Серед них Бельгія, Німеччина, Італія, Іспанія, Мальта, Нідерланди. За сприяння в оформленні віз дехто з посередників заробляють близько 30 євро. Ще 35 євро коштує сама віза. Як вказано у Візовому кодексі Євросоюзу, “зацікавлені держави-члени повинні зберігати можливість для всіх клопочучих осіб безпосередньо подавати своє клопотання в їхні консульства”,
повідомляє ТСН.
Це означає, що охочі в’їхати в ту або іншу країну Шенгенської зони отримали альтернативу: звернутися у візовий центр або обійтися без нього.
За словами директора туристичної фірми “Феєрія” Ігоря Захарченка, в середньому вартість послуг у візових центрах за так звані “сервісні послуги” при оформленні візи складає близько 30 євро. Як уточнили у візовому центрі Італії, для українців, бажаючих в’їхати до цієї країни, послуги центру коштуватимуть 270 грн. Стільки ж коштує робота візового центру при голландському посольстві. Минулого тижня голландці зменшили вартість послуги з 275 грн до 270 грн. Значно дешевше сервіс візового центру в дипломатичному представництві Німеччини - 60 грн. При цьому у всіх опитаних посольствах повідомили, що найближчим часом підвищення або зниження вартості послуг не планується. Якщо ж таке відбудеться, то вартість сервісу візових центрів не зможе перевищити 30 євро - ця планка формалізована Візовим кодексом Євросоюзу.
Як розповів представник посольства однієї з країн Шенгенської зони, у тих, хто бажає в’їхати в Євросоюз, і раніше була альтернатива, звертатися у візовий центр чи ні. Проте це не афішувалося, і практично всі українці платили за послуги візових центрів. Тепер же можливість вибору публічно узаконена.
Варто відзначити, що одним з ключових нововведень, передбачених у Візовому кодексі, є вимога мотивувати причини при відмові громадянам третіх країн на отримання візи для в’їзду в Шенгенську зону. Отримавши на руки пояснення про відмову, клопочуча особа може подати апеляцію і вимагати переглянути це рішення. Як повідомив координатор програм преси і інформації представництва Європейської комісії в Україні Давид Стулік, ця норма набуде чинності тільки з квітня 2011 року.
Візовий кодекс рада міністрів ЄС ухвалила ще 25 червня 2009 року. Документ набув чинності 5 квітня 2010 року. Міністерство закордонних справ України вітало набуття чинності новим Візовим кодексом ЄС. Як заявив посол з особливих доручень МЗС України Сергій Альошин, міграційно-візові відносини між Україною і ЄС продовжують регулюватися угодою про спрощення оформлення віз, а новий Візовий кодекс ЄС застосовуватиметься у випадках, які безпосередньо цією угодою не регулюються.
Шенгенська угода - угода про скасування паспортного і митного контролю низки держав Європейського союзу. Угода підписана 30 державами і фактично діє (з відміною прикордонного контролю) в 25 державах. Разом вони утворюють Шенгенську зону.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|