Серцево-судинні патології є причиною смерті в 63,6% в структурі загальної смертності в Україні. До факторів ризику, які підвищують ймовірність серцево-судинних захворювань, учені відносять паління, діабет, підвищений тиск, ожиріння, психосоціальні фактори.
Якщо є декілька з цих факторів, то ризик інфаркту міокарда зростає в 26 раз. Після інфаркту помирає 50% хворих протягом п’яти років.
Однією з причин розвитку серцево-судинних хвороб є процес атеросклерозу - утворення бляшок на стінках судин, в наслідок чого погіршується кровообіг. Розвиткові бляшок сприяє підвищення рівню шкідливого холестерину та шкідливі звички - паління та малорухливий спосіб життя.
“Паління - одне з найбільших зол нашого нашого суспільства. Лікарю, який сам палить, складно переконати пацієнта, що потрібно позбавитися від цієї звички. Я особисто кинув палити у 1995 році, до цього йшло до двох пачок цигарок за день. В Інституті теж заборонив палити, - розповів професор Олександр Пархоменко, член правління Європейської спільноти кардіологів, керівник відділу реанімації і інтенсивної терапії Національного наукового центру “Інститут кардіології імені академіка Н.Д. Стражеско” в інтерв’ю кореспондентові Gazeta.ua.
За словами Пархоменко, паління - незалежний фактор ризику інсульту, інфаркту. Якщо пацієнту з інфарктом міокарда призначено лікування, а він продовжує палити, то ефективність терапії знижується на 30%. Пасивне паління так само шкідливе, як і активне.
Найкращою профілактикою серцево-судинних хвороб є відмова від паління.
“Відмова від паління покращує прогноз життя для людини любого віку та статі”, - підкреслив професор.
Для запобігання розвитку атеросклерозу лікар радить вживати червоне вино.
“Вибирайте якісний продукт, не дешевше 5 євро за пляшку. У червоному вині є природні біофлавоноїди, кверситін, які захищають стінку судин. Найголовніше, що вони - природні”.
За день можна випивати 1-1,5 фужера вина.
“І не можна накопичувати. Тобто тиждень не вживати вина, а потім напитися. Корисні лише невеликі дози”.
Солодка та жирна їжа - шкодить серцю, бо підвищує рівень шкідливого холестерину в крові.
Проте від сала у помірних дозах можна не відмовлятися.
“Сало потрібно їсти свіжим, до їди, тоді воно має жовчогінний ефект. Краще їсти з часником”, - додав Пархоменко.
Фізичне навантаження повинно бути регулярним. Для серця корисна ходьба, плавання і велосипедні прогулянки.
Автор: Світлана ЦИБУЛЬСЬКА, Газета.ua
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|