У ці дні, і подекуди аж до Зелених свят лунають в Україні веснянки і гаївки. Відроджуються прадавні пісні й забавлянки, якими наші пращури не тільки природу прославляли, на добрий урожай заворожували, а й здоров’я собі додавали. Адже весняні пісні та обряд одіяння мають ще й оздоровчу силу.
Детальніше про це розповідає психолог Леся Вільшук.
- Пані Вільшук, яким чином співаючи та танцюючи гаївки можна позбутися хвороб?
- Йдеться не про лікувальну силу гаївок, а радше профілактичну. У гаївках та веснянках наші предки віками закладали всю мудрість та практичний досвід. Йдеться, насамперед, про місце й час виконання цих пісень. Як правило, весняні хороводи водили переважно біля церкви, на вигоні чи біля річки, тобто в енергетично чистих місцях. Навіть саме перебування тут уже налаштовує організм на певні хвилі оздоровлення. Додає сили запах весняної трави, сонячні промені і чисте повітря.
- Чи допомагають танцювальні рухи?
- Усі весняні танці можна розділити на дві групи: повільні та динамічні. Водіння плавних колових хороводів за рухом сонця та проти нього, повільне сплетення рук заспокоюють виснажений від зими та холодів організм, впускають у нього енергію сонця. Адже першопочатково весняні хороводи символізували прикликання сонця і тепла, і форма хороводу—коло—це своєрідне сонце. Окрім того, це ще й своєрідна дихальна гімнастика. Людина ніби зливається з природою. Колові рухи зі сплетенням рук та плавне дихання часто застосовують у різноманітних оздоровчих східних практиках.
Динамічні веснянки та гаївки — навпаки виводять тіло із «сонного стану», дають можливість організмові стрепенутися, підсилити імунітет та боротися із підступами недуг. Підскоки, присідання, біг, різкі рухи руками й ногами, при імітації сільськогосподарських робіт — своєрідна зарядка. А чергування повільних та жвавих танців дозволяє увійти організму в новий ритм. Адже відомо, що у зв’язку із сонячною активністю, всі наші системи мають перебудуватися на весняно-літній сезон.
Не слід забувати й про суспільну функцію веснянок та гаївок. Їхнє спільне виконання віками гуртувало громаду, родину, мирило ворогів. Люди у святковий час відчували себе єдиним цілим з природою та тими, що стояли поруч в хороводі
- А яка лікувальна функція слів веснянок та гаївок?
- Тут треба згадати про звукорезонанси, які присутні майже у всіх веснянках і гаївках. У нетрадиційній медицині, а останнім часом потроху й в офіційній застосовують лікування звуками. Кожен наш орган налаштований на певні звукові хвилі. Їхнє коливання може нормалізувати роботу тієї чи іншої частини організму в цілому, або навпаки— може дати збій. Ритмомелодика веснянок побудована так, що налаштована на нормалізацію роботи розуму, психіки та внутрішніх органів. допомагає цьому часте повторювання і чергування звуків сонорних звуків –л, -р, м, -н. (Ми кривого танцю йдемо, кінця йому не знайдемо…, Прийди, весно, весняночко, прийди, наша паняночко… Вербовая дощечка, дощечка, ходить по ній Настечка.., і т ін) спрямовує до мозку електрохвилі.
- Чи однакове оздоровлення від весняних танців отримують чоловіки та жінки?
- Музика і слова весняних пісень спрямовані більше на жіночий організм. Із правіків пісні й хороводи були елементом жіночої весняної магії, спрямованої н відродження та заклинання урожаю. У деяких регіонах України чоловіків до хороводів та пісень навіть не допускали. Хоча з часом усе змінюється.
Автор: Галина ПЛУГАТОР
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|