Більше мільйона українських пар не мають дітей. Ці сім’ї – саме той резерв, який треба задіяти, щоб населення України зросло, кажуть експерти.
Безліч факторів впливає на репродуктивне здоров’я українців. Це і екологія країни, і соціально-економічні, і психологічні причини. Велику ж кількість медичних проблем можна вирішити заздалегідь, якщо проводити профілактику, зазначають фахівці.
Впевненість у завтрашньому дні
Проблема не лише в здоров’ї, люди просто не мають мотивації народжувати, зазначає Ігор Горпинченко, завідувач відділу Інституту урології АМН. “Так звані соціально-економічні причини складної демографічної ситуації тут переважають, – каже він. – Все-таки 90 відсотків причин, які призводять до сьогоднішньої ситуації, пов’язані не з медициною, а з тим, що в людей немає впевненості в завтрашньому дні, в можливості народити повноцінну дитину, виховати її, дати освіту і гідне життя”.
Якщо подружжя не може завагітніти впродовж року, час звертатися до лікарів, – говорить В’ячеслав Камінський, головний позаштатний спеціаліст МОЗ із гінекології. І не обов’язково це мають бути приватні клініки – в Україні діє державна програма, яка передбачає кошти на лікування сімей від безпліддя. Минулого року було профінансовано 550 циклів – спроб пари народити дитину за допомогою лікарів. “В Україні діє ця програма, хоч вона і недостатня, – зауважує пан Камінський. – У зв’язку з кризою, стало не 700, а 550 циклів, які сьогодні оплачуються. Також діє муніципальна програма в місті Києві. Крім 30 недержавних, ми маємо сьогодні 4 державні клініки, які працюють. А відбір пар для програми проходить по всій Україні. Основна кількість цих сімей потребує не високовартісних процедур, а просто системного, правильного, професійного медичного підходу”.
Допомога держави недостатня
Яким буде фінансування програми цього року, поки не відомо, однак за словами В’ячеслава Камінського, коштів обіцяли виділити все ж більше ніж торік.
550 циклів в рік – це мізерно, стверджує Віктор Зінченко, співробітник однієї з приватних клінік із лікування безпліддя “В Ізраїлі держава оплачує скільки завгодно спроб, поки в сім’ї не буде двох дітей, – каже він. – У нас же всього проводять 700 чи 550 циклів у рік. В Україні за держпрограмою можна лікуватися лише в державних клініках А за кордоном, сім’я може обирати сертифікат і обирати клініку, де хоче лікуватися”.
Покращити репродуктивне здоров’я українців можна завдяки завчасній профілактиці, здоровому способу життя та сучасним методам лікування, наголошують експерти. Однак найважливіше – це бажання людей реалізуватися в дітях і розуміння, що багато дітей – це справді престижно.
Автор: Марічка НАБОКА, Радіо Свобода
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|