Що загрожує сьогодні Україні? Шлях, яким пішла Росія. А саме утвердження авторитарного режиму, який матиме вигляд електорального авторитаризму. Тобто, раз на чотири-п’ять років проводитимуться виборчі змагання, але ті, хто керував державою, й надалі продовжуватимуть керувати.
Саме це, як переконує в газеті “День” директор Інституту філософії Мирослав Попович, – головна небезпека для України. В такій ситуації створюється однопартійна система, що і сталось у Росії. Тому для України принципово важливим є не допустити розгрому опозиції – це, на думку філософа, навіть важливіше, ніж призначення на всі відповідальні посади “донецьких”. Подробиці в статті “Привид російського шляху”.
Кабмін шукає нові шляхи поповнення держбюджету. Як інформує газета “Сегодня”, найперше, за що планують взятися урядовці, – виведення з тіні зарплат, що видаються в конвертах. Якщо це вдасться зробити, державна скарбниця поповниться сумою, що перевищує 10 мільярдів гривень. А ще в уряді обговорюється ідея збільшити митний збір із предметів розкоші, таких, як люксові автомобілі, елітні спиртні напої та коштовності.
Від початку цього року ціна акцій колишньої “Криворіжсталі” – найбільшого металургійного комбінату України – зросла на третину. За інформацією газети “Діло”, цінні папери різко зросли в ціні тому, що останні кілька місяців їх активно скуповували маловідомі компанії. Експерти видання схиляються до думки, що цінними паперами меткомбінату зацікавилася група “Приват”. На що там розраховують, скуповуючи акції, розмірковує автор статті “Хто полює за “Криворіжсталлю”.
“Вибори закінчилися – війна розпочалася”, стверджує в газеті “Голос України” спікер Володимир Литвин. Він вважає, що українці так і не вийшли на цивілізований шлях формування влади, а фактично повернулися знову туди, звідки починали. І справа аж ніяк не в тому, кого обрали, в чому намагаються переконати суспільство переможені. Справа – в самих українцях і в тому, як обирали. Адже ті, хто мав бути суспільним рупором, фактично затоптали демократичні сходи і просто здали народ, пише автор. Загалом же, як переконує Володимир Литвин, у бідній країні не може бути чесних виборів. Заголовок статті – “Життя після виборів”.
Останній тиждень Великого посту називається Чистим або Білим. Особливим днем цього тижня є четвер, який, крім Чистого, ще називають Страсним. Що треба зробити до цього дня? Як треба поводитися у Чистий четвер, яких традицій треба дотримуватись? Про це також розповідає газета “Голос України”.
Автор: Ірина БІЛА, Радіо Свобода
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|