“Всі розмови про створення газотранспортного консорціуму потрібно відкласти до повного аудиту газової інфраструктури України. Це нормальний господарських підхід – спочатку перевірити стан цього сегменту державної власності і з’ясувати, чи може він приносити користь своєму власнику, тобто державі”. Таку думку висловив заступник Голови Єдиного Центру, народний депутат Віктор Тополов, коментуючи заяви урядовців про близький старт процесу створення ГТК.
Політик наголосив, що перед прийняттям такого важливого рішення, яке може повністю змінити ситуацію у газотранспортній галузі України та Європи, урядові потрібно знайти відповіді на кілька важливих питань. Зокрема, треба зрозуміти, що заважає нам самотужки ефективно використовувати власні потужності та проводити їх модернізацію. “Якщо мова йде лише про нестачу коштів, то їх можна знайти і без створення консорціуму як в країні, так і за кордоном. В Україні одним із таких резервів є недопущення технологічної і комерційної “усушки і утруски” газу, що, за підрахунками фахівців газового ринку, щорічно становить від 2 до 3 млрд. кубометрів палива або від 3,5 до 5 млрд. гривень. Якщо ж гроші шукати за кордоном, то Європейський Союз давно пропонує Україні свої послуги у рамках Європейської енергетичної хартії”, - зазначив В.Тополов,
повідомляє прес-служба Єдиного Центру.
Він звернув увагу на поширені сподівання, що створення газотранспортного консорціуму вбереже Україну від втрати транзиту. “Острах перед будівництвом Росією альтернативних маршрутів транспортування газу не даремний. За оцінками фахівців, вже незабаром наша країна може втратити третину транзитних обсягів. Водночас ідея консорціуму як альтернативи іншим трубопроводам вже має вигляд запізнілої. Відтоді, як наприкінці 90-х років ГТК планувався для прокладання нових газових магістралей українською територією, ситуація кардинально змінилася. Наші партнери вже вклали величезні кошти у будівництво нових потоків в обхід України. Тому цей аргумент далеко не беззаперечний”, - вважає народний депутат.
В.Тополов наголосив, що за будь-яких умов зараз найголовнішим є посилення енергонезалежності України. Енергетичному блоку уряду варто зосередитися на кількох напрямках: збільшенні видобутку українського газу та нафти, розвідці нових родовищ, скороченні технологічних втрат газу при транспортуванні, зменшенні енерговитратності на промислових підприємствах державної форми власності, припиненні нецільового використання коштів. “Усе це, без сумніву, дасть відчутний оздоровчий ефект для галузі. Україна цілком спроможна сама впоратися зі своїми газовими проблемами, не створюючи навіть мінімальних ризиків втрати своєї газотранспортної системи”.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|