“Калиновий острів. Польща” так називався перший Міжнародний телерадіофестиваль-конкурс, що відбувся у Вармінсько-Мазурському воєводстві. Побувала там і наша колега, журналіст івано-франківської обласної державної телерадіокомпанії Галина Добош, яка поділилася враженнями від поїздки з “Кур’єром Галіційським”.
- Пані Добош, цей конкурс, настільки нам відомо є типово українським, як сталося так, що його перенесли до сусідів?
- “Калинові острови” як традиційний журналістський конкурс й справді чимало років відбувався в Україні. Проте минулого року, під час фестивалю в Рівному, поляки запропонували, провести цю імпрезу в них. Окрім того Вармінсько-Мазурське воєводство має давні приятельські стосунки із Рівненщиною. Таким чином близько 35 учасників, представники майже усіх областей нашої держави потрапили на “Калиновий острів” до Польщі.
- Як програму Ви привезли на конкурс?
- Я подавала роботу про Карпатський Єврорегіон, членом якого є наша країна. але через призму певних проблем. Зокрема занепаду вівчарства на Прикарпатті, розвиток ліжникарства як унікального художнього промислу краю. На жаль, сьогодні унікальні яворівські вироби замінює турецький та китайський ширпотреб. У передачі також йшлося про спільні засідання Чернівецької, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, областей як українських частин Карпатського Єврорегіону. Тут робиться чимало для того, аби залучити кошти Євросоюзу для реалізації потрібних та важливих проектів.
Тематика робіт моїх колег також була різноманітною. В основному це програми, що стосувалися проблем та культурного розвитку поляків, які проживають в Україні, польсько-українські культурні проекти, проблеми перетину кордонів і т ін.
Ми не їздили до сусідів за перемогою. Для мене більше значення мають інформація та враження, отримані там. Від перебування в Польщі — чудові спогади та…нові програми. Гадаю, що мої колеги думають і зроблять так само.
- Що Вас найбільше зацікавило в Польщі?
- Ми відвідали Ольштин, Бартошин, Кентшин, Добре Місто, Гурово Ілавецьке, Варшаву та побували на польсько-російському кордоні під Калінінградом. Хочу сказати, що краєвиди нагадують Полісся, будинки — Прикарпаття, дороги — звісно, кращі в сотні раз від українських. Найбільше теплих спогадів від зустрічей із земляками. Це й нащадки тих, хто волею долі опинився тут після війни, і новітні заробітчани. Усім стало місця в сусідній державі. Чимало людей добре влаштовані, мають непоганий бізнес і… тугу за Україною. Коли ми почули, як співають маленькі емігранти третього покоління, які народжені в Польщі, то сльози на очі наверталися. Зустріли ми й нашого земляка зі Снятинщини, який керує в Гурові Ілавецькому хореографічним гуртком, подружжя з Київщини протягом одинадцяти років також вчителює в сусідів.
Потішили здобутки людей з українським корінням, які займаються агротуризмом. У них ми, до речі, й мешкали. На кошти ЄС вони у приміщенні колишніх стаєнь зробили чудові покої для відпочинку, орендують велику кількість землі, мають коней. Господарі розповідали, що спочатку було важко, треба було звітувати за кожну копійку. Зате тепер є добра родинна справа.
- Як відбувалися зустрічі з місцевою владою?
- В українських журналістів, особливо представників східної частини країни, виникало чимало запитань до польських урядовців. Колег цікавило питання, що змінилося у них зі вступом до Євросоюзу, як і під які програми надається фінансування. Чимало відповідей стало для східняків своєрідним відкриттям, адже їх часто просто лякають Європою. І їх, і нас вразила велика керівна роль громади, яка вирішує, на що будуть спрямовані європейські гроші.
Розмовляла: Галина ПЛУГАТОР
Фото з архіву Галини Добош: українські журналісти в Польщі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|