В Туреччині оговтуються від землетрусу. Фахівці кажуть, що значні руйнування спричинені тут недотриманням правил безпеки під час будівництва.
Таку думку в інтерв’ю Бі-Бі-Сі висловив заступник директора українського інституту геофізики Олександр Кендзера.
Бі-Бі-Сі: Румунські сеймологи застерегли про небезпеку активізації сейсмологічно активної зони в районі Карпат. То чи варто остерігатися землетрусу українцям - і де саме?
Олександр Кендзера: Цей землетрус, який відбувся в Туреччині, відбувся у тому самому поясі, який частково охоплює нашу територію, тобто “зона Вранча”: Карпати, Крим, південний захід Одеської області, частина Чернівецької області, Буковина входять до цього сейсмоактивного поясу. Так що якщо “спрацювало” в Туреччині, може спрацювати і в інших місцях. Однак не обов’язково. Справа в тому, що румунським вченим приписують, ніби вони побачили, що скоро відбудеться такий землетрус. Насправді румунські вчені такого в часі не прогнозують, так само як й інші спеціалісти. Просто така неправильна інтерпретація того, що вони сказали.
А ми сказали правильно, що максимальні землетруси, які можуть реалізуватися сьогодні в зоні Вранча, - це з магнітудою 7,8 бала. Але це в тому випадку, якщо відбудеться в зоні Вранча максимальний землетрус. Він обов’язково має відбутися, навіть якщо там є такі напруження, то вони можуть відбитися в цілому ряді дрібних землетрусів. Так, наприклад, як це мало місце в минулому столітті, коли були землетруси в „зоні Вранча”. Такі землетруси, які відчувалися на території України. Це були землетруси 1940 року, 1977 року, 1986 та 1990 років. Але методів передбачення часу виникнення землетрусу, на жаль, не існує у світі.
Бі-Бі-Сі: А скільки на Вашій пам’яті було землетрусів в Україні?
Олександр Кендзера: Дуже багато. Через те, що ми маємо сейсмічні станції, які фіксують і слабі поштовхи. В рік, наприклад, у Карпатах, в Закарпатті на нашій території ми фіксуємо від 40 до 70 землетрусів.
Бі-Бі-Сі: Але звичайні люди їх не відчувають?
Олександр Кендзера: Звичайні люди їх не відчувають. Такий останній землетрус, який відчували люди, це в Закарпатті було кілька землетрусів. Ну а з таких екзотичних землетрусів, то це біля Кривого Рогу у 2004 році. Бо в нас може трапитися землетрус, і до цього нам потрібно готуватися. Будівельні норми, які мають назву Будівництво в сейсмічних районах країни… Влада в Закарпатті, Прикарпатті, Буковині, Чернівецькій, Одеській областях, на півдні Херсонської, Миколаївської областей, Криму, обов’язково повинна піклуватися про те, щоб усі, хто зводять будинки і споруди, враховували реальний рівень небезпеки, який зазначений у державних будівельних нормах.
Бі-Бі-Сі: На Вашу думку, як фахівця, Україна готова зараз до можливого землетрусу?
Олександр Кендзера: Скажімо так - частково. Сказати, що абсолютно всі готові, було б напевно покривити душею. Ось у Туреччині є лише рекомендація, немає чіткого, жорсткого документу, як в Україні. І там дуже багато людей, знаючи, що є дуже висока сейсмічна небезпека, все одно будують такі будинки, які при перших же землетрусах руйнуються, люди гинуть, а висновків все одно не роблять.
Джерело: Бі-Бі-Сі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|