Цими днями на вулицях Івано-Франківська й області значно збільшилася кількість жебраків та безпритульних.
Часто такі люди вчиняють дрібні крадіжки, порушують громадський спокій, підпалюють підвали. Найулюбленішими місцями прохачів є вокзали, церкви, ринки та центральні вулиці. Спостерігала за жебраками й кореспондент “Експресу”.
… Івано-франківський центральний вокзал. Вечоріє. Незабаром вирушає потяг на Київ. Запізнілі пасажири один за одним під’їжджають на таксі ледь не перед самі центральні двері. З одного боку – рейсові автобуси, з іншого – громадський транспорт. Вибратися з цієї тісняви таксомоторам досить проблематично. Один з них, затиснутий у кільце, відчайдушно сигналить і з п’ятої спроби нарешті виривається.
Заходимо в центральний зал і одразу ж стикаємося ніс в ніс з дебелою молодицею ромської національності. “Люди добрі, пожалійте, хата згоріла, я з дітьми залишилася просто неба”, – канючить завченим голосом жінка і, напевно, для переконливості показує неприродно викривлену руку. Назбиравши кілька гривень, жінка пішла у скверик напроти вокзалу, де протягом кількох років збираються бомжі, жебраки, та торгівці розбавленим спиртом. Про це знають всі, але… не помічають. Молодиця опинилася в компанії двох підпилих молодиків, один з яких почав її шарпати та вимагати гроші.
Таких ситуацій — сотні. Взимку бомжів та жебраків було менше, боялися холоду. Тепер на Прикарпаття приїхали десятки ромів із Закарпаття. Для боротьби із такими мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус видав спеціальне розпорядження. Кількох осіб затримано. “Але ми з ними нічого не вдіємо через доброту і сердечність наших людей, — зазначає міський голова. — Якби мешканці нашого й інших міст їм не давали грошей, то й жебраків було би менше. Люди не розуміють, що жебрацтво — це цілий бізнес, з поділеними територіями, кланами та злочинними намірами. Більшість прохачів — зовсім небідні люди. Отож наразі проводитимемо роз’яснювальну роботу”.
За повідомленням Тетяни Клочкової з міської служби оперативного реагування, також є скарги що у квартирах міста живуть великі ромські родини, які галасують та не дають людям відпочивати. Їх також перевірятимуть міліціонери та відповідно каратимуть. Тим часом правоохоронці, які патрулюють на вокзалах та ринках знають багатьох бомжів та жебраків в обличчя. Якщо вони ведуть себе мирно, то ніхто не має права їх затримувати. З тими, хто хильнув зайву чарчину, міліціонери можуть проводити виховні бесіди тільки в тоді, коли хтось з них голосно лається або затіває бійку. Якщо ж випивоху хтось супроводжує, то їх також не чіпають.
Автор: Галина ПЛУГАТОР
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|