Українська народна партія закликає Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА відмовитися від силового сценарію формування парламентської коаліції “тушками позафракційних депутатів” - шляхом підкупу, погроз або відвертого тиску. УНП вимагає спиратися на легітимні парламентські політичні сили та Конституцію, розпочавши переговорний процес з фракціями на основі Меморандуму про умови формування коаліції. УНП вважає, що це запобігатиме сценарію поділу України на “чорну” та “білу” та сприятиме єднанню під жовто-блакитним національним прапором.
Українська народна партія закликає Президента України та Партію регіонів виходити з потреби об’єднання заради проведення швидких і нагальних реформ у соціально-економічній сфері, забезпечення ефективної та злагодженої роботи виконавчої влади та регіональних еліт, єднання української нації задля досягнення спільної мети – виведення України з кризової ситуації, насамперед, в економіці. Для цього УНП запропонувала всім потенційним учасникам коаліції єднання заради реформ, - зокрема членам фракції НУНС, - підписати Меморандум, котрий містить низку принципових вимог.
Передумовою початку переговорного процесу Українська народна партія визначає погодження наступних принципових положень:
1. Концентрація зусиль майбутньої коаліції та уряду на вирішенні виключно економічних проблем, приборканні корупції та необхідності реформ правоохоронної і судової системи. Визначення чіткого переліку першочергових реформ та термінів їх реалізації.
2. Оголошення мораторію на питання, які можуть викликати суперечності у майбутній коаліції і суспільстві - внесення змін до законодавства, що регулює мовну політику в державі, скасування нормотворчих актів попереднього Президента України щодо вшанування пам`яті жертв Голодомору, перегляд визнання ОУН-УПА на державному рівні, згортання інтеграційних процесів з НАТО, недопустимість передачі ГТС з державної власності і управління, дотримання вимог щодо виводу Чорноморського Флоту РФ з території України 2017 року.
3. Проведення переговорів щодо формування коаліції на засадах рівноправ’я, включення всіх суб’єктів формування коаліції до складу уряду на засадах професійності.
4. Готовність учасників переговорного процесу до одночасного затвердження персонального складу уряду та програми дій коаліційного уряду. Попереднє затвердження цих вимог у вигляді законодавчих ініціатив та підписання Президентом України.
Повний текст меморандуму
Меморандум про умови формування Коаліції національної єдності задля реформ
Виходячи з потреби швидких і нагальних реформ у соціально-економічній сфері, ефективної та злагодженої роботи виконавчої влади та спільної роботи регіональних еліт, що представляють різні політичні сили, задля досягнення спільної мети – виведення України з кризової ситуації, ми, представники політичних партій та блоків, що підписалися нижче, заявляємо про готовність розпочати переговори щодо створення Коаліції національної єдності задля реформ. Цей Меморандум визначає основні цілі та принципи проведення переговорів щодо можливого утворення Коаліційної більшості та нового Коаліційного уряду.
1. Метою Коаліції національної єдності задля реформ є:
а) створення ефективної парламентської більшості, законодавчих передумов для проведення реформ у економічній та соціальній сферах;
б) подолання хаосу, безвідповідальності та постійних конфліктів між законодавчою та виконавчою гілками влади.
2. Передумови для початку переговорного процесу щодо створення Коаліції національної єдності задля реформ
Необхідними передумовами для початку переговорів є:
а) усвідомлення потреби концентрації уваги Коаліції і Коаліційного уряду виключно на питаннях державного економічного реформування, приборканні корупції та необхідності реформ правоохоронної і судової систем;
б) оголошення мораторію на питання, які можуть викликати суперечності у майбутній коаліції і суспільстві, а саме:
- внесення змін до законодавства, що регулюють мовну політику в державі, ведуть до погіршення існуючого стану української мови;
- згортання інтеграційних процесів з НАТО;
- передачу ГТС з державної власності та управління;
- скасування нормотворчих актів попереднього Президента України щодо вшанування жертв Голодомору, а також перегляду визнання ОУН-УПА на державному рівні;
- перегляд вимог щодо виводу Чорноморського Флоту РФ з території України 2017 року.
в) згода учасників цього Меморандуму задля недопущення монополізації влади однією політичною силою на закріплення за НУ-НС половини персонального складу уряду, включаючи посади прем’єр-міністра і міністра МВС.
г) готовності до одночасного затвердження персонального складу Коаліційного уряду та Програми дій Коаліційного уряду.
3. Зобов’язання учасників Меморандуму
3.1. Учасники Меморандуму впродовж 30 днів з моменту його підписання формують поіменний склад парламентської більшості та створюють Коаліційний уряд.
3.2. Для реалізації положень, викладених в цьому Меморандумі, його учасники створюють Робочу групу у складі 4-х представників від кожного учасника Меморандуму.
3.3. Члени Робочої групи протягом 20 днів повинні підготувати проект Коаліційної угоди, проект Програми діяльності Коаліційного уряду, в яких будуть зазначені конкретні реформи, які планують реалізувати члени Коаліції, та законодавчі акти, які зобов’язуються затвердити члени Коаліції, із визначення чітких кінцевих термінів їх подачі, розгляду та остаточного затвердження Верховною Ради України.
3.4. Учасники Меморандуму зобов’язуються не вступати в сепаратні переговори з будь-якою політичною партією чи блоком.
3.5. Розширення складу учасників майбутньої Коаліції відбувається за консенсусним рішенням Сторін, що підписали цей Меморандум.
3.6. Всі положення другого розділу цього Меморандуму будуть включені в текст Коаліційної угоди.
Джерело: Українська Народна Партія
Обговорити на форумі