Католицька громада має багато святинь, розташованих по всій земній кулі. Однак деякі з них здобули славу дійсно найкрасивіших. Францисканська громада США визначила 11 найкрасивіших католицьких церков, повідомляє Перша рейтингова система.
Найвеличніші католицькі храми:
1. Кельнський собор (Cologne Cathedral): Цей собор - не лише один з найвідоміших католицьких святинь у Німеччині, але і візитна картка міста протягом багатьох століть. З 1880 року, коли закінчили будувати шпилі, до 1884 року церква була найвищою будівлею в світі. Вона хоч і поступилася звання найвищої будівлі монументу Вашингтона, проте до цих пір залишається найвищою церквою, побудованої в готичному стилі.
Почали будувати святиню на місці колишнього римського храму в
XIII столітті, а завершили через 600 років. Собор побудований на честь Діви Марії і апостола Петра. Тут зберігається найбільша святиня Західної Європи - саркофаг з мощами волхвів. Перевезли позолочений саркофаг з Мілана.
2. Аахенському собор (Aachen Cathedral): Найстаріший у Північній Європі собор має ще назву Собору Імперії. Його будівництво розпочав у далекому 786 році архітектор на прізвище Шарлеманя (Charlemagne). Коли в 814 році зодчий помер, його останки поховали на території собору у власній каплиці. На саркофаг великого архітектора можна побачити і зараз. До речі, йому належить найважливіша в композиції собору частина - Палац Шапель (Palace Chapel). Зараз вона здається крихітної в порівнянні з пізніше добудованими елементами церкви. В цілому в архітектурі собору вгадується класичний візантійський, німецько-францисканський стилі. У його стінах було короновано 30 імператорів Римської імперії, а сам собор будували близько 600 років.
3. Базиліка Національного Храму Вознесіння Діви Марії (Basilica of the National Shrine of the Assumption of the Virgin Mary): Святиня, побудована в США відразу після прийняття Конституції, в той час була найвеличнішим храмом у всій Північній Америці. Будував її Бенжамін Генрі Летроуб (Benjamin Henry Latrobe) з 1804 по 1821 рік. Цей архітектор відомий своєю роботою над Капітолієм.
4. Базиліка Храму Непорочного Зачаття (Basilica of the Shrine of the Immaculate Conception): Базиліка присвячена Святій Діві Марії, покровительці США; собор є найбільшим храмом у всьому Західному Гемпширі, оскільки в Сполучених Штатах Америки немає офіційної релігії, однак базиліка стала неофіційним національним храмом.
Початок будівництва церкви - 1921 рік, а відкрили базиліку в 1959 році. Вона побудована в романському стилі, тут багато каплиць, прикрашених мозаїкою. Також тут знаходиться одна з найбільших мозаїк у світі - її розмір 3600 кв.м. Вона показує Христа в образі Панкратора - традиційне зображення для східнохристиянської світу.
5. Собор Святого Патрика в Нью-Йорку (St. Patrick’s Cathedral, New York): Собор побудований в готичному стилі в самому серці мегаполісу. Щорічно його відвідує близько 3 млн осіб. Церква щедро прикрашена чудовими вітражами, які були створені у Франції, Англії та США. Справжньою перлиною собору є робота Чарльза Коніка (Charles Connick) - вітраж під назвою “Вікно з троянд”. Послухати органну музику можуть одночасно близько 2200 осіб - на стільки розрахований собор. До речі, тут є цілих три органи.
6. Вестмінстерський Кафедральний Собор (Cathedral Church of Westminster): Вестмінстерський Кафедральний Собор розташований в Лондоні. Присвячений Пресвятій Крові Владики нашого Ісуса Христа. Собор побудований в ранньому східно-візантійському стилі архітектором Джоном Франциско Бентлі (John Francis Bentley). Перший камінь у будівництво заклали в 1895 році, а вже через 8 років церкву відкрили.
7. Собор Божої Матері, Париж (Notre Dame, Paris): Відомий собор почали будувати в серці Парижа в 1163 році, проте завершити його вдалося тільки в 1345 році. Тоді ж змінили інтер’єр, виконаний в готичному стилі.
Собор складається з кількох каплиць, які будувалися в різні роки
XII-
XIII ст. Саме в Нотр-Дам де Парі правили видатні літургійні меси: меса на честь визволення Франції (1944), меса на честь Шарля де Голля (1970 рік), меса Папи Римського Іоанна Павла
II (1980).
8. Церква Святого Фраціска Серафима (Saint Francis Seraph Church): Церкву зведено на честь основоположника ордена францисканців Франциска Серафима. Розташована у Філадельфії і є головним храмом католицької єпархії в окрузі.
9. Церква Святого Баво (Saint Bavo Cathedral): Святий Баво родом з Бельгії. За легендою, він свого часу був герцогом, мав дружину і дочку. Однак після смерті дружини вирішив не одружуватися більше і присвятити себе служінню Богові. Нині церква, побудована на його честь, є найбільшим в місцевості католицьким приходом. Крім богослужінь тут можна послухати органну музику і потрапити на концерти відомих музикантів.
10. Базиліка Святої Діви Марії, Ковінгтон, Кетукі (St. Mary’s Basilica, Covington, Kentucky): А ця Базиліка відома найбільшим у світі вітражем - довжиною 61 метр і шириною 22 метри. На вітражі зображений Вселенський собор V ст. в Ефесі, під час якого Діву Марію було проголошено Матір’ю Божою. Місце розташування святині - Ковінгтон, США.
11. Базиліка Святого Петра, Ватикан (St. Peter’s Basilica): Неможливо не згадати цю чи не найбільшу святиню католицького світу. Вважається, що її почали будувати за наказом імператора Костянтина в 342 році н.е., а в
XV столітті було вирішено внести деякі зміни в конструкцію і інтер’єр базиліки. Реконструкція почалася в часи папи Юлія
II в 1504 році, а завершилася при Папі Павлові V в 1615 році. Над оздобленням працювали чимало видатних майстрів. Згадаймо хоча б склепіння базиліки, розмальовані самим Мікеланджело. Після його смерті завершив учень майстра Джакомо делла Порта.
Довідка: franciscan-sfo.org - інтернет-портал францисканської громади США. Веб-ресурс заснований в 2002 році. На сайті можна ознайомитися з історією францисканського ордена у світі та США, францисканська духовністю, життям і різноманітними видами діяльності громади.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|