У Вашингтоні, в Інституті міжнародної економіки імені Пітерсона, група незалежних експертів презентувала програму економічних реформ, яку, як вони вважають, новий президент України повинен виконати, щоб вивести країну з кризи. Робота над підготовкою пропозицій розпочалася ще у вересні минулого року і у цій роботі взяли участь більше двадцяти українських та закордонних економічних експертів.
Андерс Аслунд, відомий економіст, який давно займається вивченням питань української економіки був співголовою експертної комісії, що підготувала пропозиції українському президенту. На його думку, щоб провести необхідні реформи, в першу чергу у новому уряді повинен бути спеціальний орган, який займатиметься виключно реформами.
“Жодне міністерство в Україні не здатне здійснити великої реформи, тому що вони всі зосереджують свою увагу на вирішенні поточних справ. Тому треба створити спеціальний орган, який би займався реформами. Ми назвали це комісією з реформ. І вона має бути створена в Кабінеті міністрів на рівні заступника прем’єр-міністра”.
Колишня голова місії МФВ з питань України Джейла Пазабажалу вважає, що Україна як держава буде успішною економічно, якщо почне поважати закони ринкової економіки: “Для української влади однією з головних проблем є перейти від неефективної системи, де все субсидується державою, до системи, де тільки тим, кому потрібна допомога, надаються субсидії. Буде важливо також розширити базу тих, хто в Україні платить податки. Податкова система має працювати. Податки в Україні дуже високі, але їх платить небагато суб’єктів. Схема єдиного податку також має бути переглянута і має працювати більш ефективно”.
У пропозиціях для нового президента міжнародні експерти виділили 10 головних пунктів. Серед них перші п’ять, каже Аслунд, вимагають негайної уваги: “Ми сформулювали такий пріоритет у здійсненні реформ: По-перше – реформа газової сфери, по-друге - треба щоб Національний банк був повністю незалежним, по - третє дотримання темпів інфляції, по четверте формування збалансованого бюджету і по п’яте – дерегуляція у бізнес сфері”.
І головне, вважає Аслунд, щоб президент ініціював проведення ключових реформ вже у перший рік при владі: “Якщо ви не зробите це на початку, коли у вас сильний політичний мандат, ви ніколи цього не зробите. Були дві великі реформи в Україні, які були проведені: перша почалася у перший рік президентства Кучми, а друга у перший рік після його переобрання на посаду”, - зазначив Аслунд.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).