Українці самі винні у тому, що у них низька зарплата, стверджують науковці.
За минулий рік у Польщі середня заробітна плата зросла на 6,5 % - до 1300 доларів. Це повідомлення багатьох волинян зачепило за живе – вони почали розмірковувати, чому такого немає в Україні, пише газета “Волинь-нова”.
Кандидат економічних наук Микола Войтович нагадав, як у середині 90-х люди по півроку ходили на роботу, не отримуючи за неї ні копійки.
“Ринкова економіка базується на тому, що той, хто бере людину на роботу, і той, хто наймається, - торгуються між собою. Працедавець хоче знайти такого працівника, який би за меншу платню трудився якісно і багато. А той, хто наймається, навпаки бажає отримувати більше, але не надто перепрацьовувати. Чи вирішиться ця дилема на користь працівника, залежить від його бажання відстоювати свої інтереси. Чи здатні наші люди гуртом добиватися більшої платні? Ні. Отже, причина перша: ми морально готові працювати за меншу зарплату”, - каже Войнович.
Друга причина, за словами науковця - загальне відставання України у своєму розвитку. Чимало світових держав отримують надприбутки за рахунок передових наукових розробок та продажу технічно складної продукції: комп’ютерів, ноутбуків, цифрової техніки, мобільних телефонів.
Нічим подібним Україна поки що похвалитися не може. Наша держава надалі вважається не більше, ніж сировинним придатком Європи, що торгує переважно металом.
А українські підприємства часто мають застаріле устаткування. Обсяги виробництва малі. Крім того, зауважив Войтович помічено таку закономірність: як тільки у нас підвищують зарплати, ми одразу накидаємося на імпортні товари. У результаті вітчизняні виробники отримують менший збут і як наслідок - урізають зарплати своїм працівникам.
“Водночас на фоні кволого виробництва у нас існує багато пільг. Це величезне навантаження для економіки не дає їй як слід стати на ноги. Чудес на світі не буває: щоб давати пільги, на них звідкись треба брати гроші. Крім пільг, згадаю ще й про велику суму закордонних запозичень, які потрібно повертати”, - каже науковець.
Головною причиною гальмування України Микола Войтович вважає неефективне управління. За Союзу існувала хороша школа управлінців. А на початках незалежності в Україні не виявилося ні таких шкіл, ні вчителів. Більш того, чимало людей працюють так, щоб тільки не звільнили.
“Як на мене, причина знову ж у світогляді. Після проголошення незалежності нам прищепили думку, ніби живемо у багатій країні. Насправді це не відповідає дійсності. Багатство з неба не падає, його необхідно надбати. Українці досі не настроїлися на те, що у цьому світі треба навчитися ефективно працювати, перемагати у конкурентній боротьбі”, - каже науковець.
Джерело: Волинські Новини
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|