Узимку нежить підхоплює чи не кожен другий. Усе тому, що насамперед до носа потрапляє інфекція з повітря, ніс перший реагує на переохолодження організму. Хворі здебільшого рятуються судинозвужувальними препаратами, забуваючи, що їх можна використовувати не більше тижня, бо вони підвищують тиск.
На допомогу приходять інгаляції. Найпопулярніші — із настоянки лікарських рослин. У порцеляновий чайник засипають по столовій ложці м’яти, нагідок, звіробою, заливають окропом та доводять до кипіння. Накривають лійкою й обережно, щоб не обпектися, вдихають пару по 5 хв. то однією, то другою ніздрею. Інгаляції повторюють чотири-п’ять разів на добу.
Львів’янка 53-річна Олена Морочинець робить інгаляцію над каструлею з картоплею у мундирах. Жінка варить кілька дрібних картоплин до готовності, зливає воду та, накривши голову рушником, дихає парою.
— Вдихати треба носом, — каже Олена Володимирівна. — Процедура триває доти, поки картопля парує. Дві-три такі інгаляції — й недуга минається. Ніс іще добре прогрівати круто звареними яйцями. Гаряче яйце загортаю в серветку або рушник і катаю його навколо носа. Тримаю до повного охолодження. Якщо зробити так, зранку прокинетеся без нежитю.
Серед народних методів лікування недуги — закрапування у ніс цибулевого чи часникового соку.
— Якщо робити це чистим соком, можете отримати опіки, — пояснює Олена Морочинець. — Але якщо змастити ніс вазеліном, а тоді вставити туди тампони, змочені соком, на 15 хвилин, то процедура пройде безболісно.
Допомагає і сік алое та каланхое або зі свіжого чи відвареного буряка. Достатньо трьох-шести краплин у кожну ніздрю три-шість разів на добу. Посилити ефект можна масажем носа. Треба стиснути кулаки і масувати ніс нігтями великих пальців.
— Усі з перелічених методів лікування мають право на життя, але нежить — хвороба небезпечна, і значно гіршими можуть бути її наслідки, — говорить президент Клубу-школи здорового способу життя “Здравник” Олександр Сидоренко. — Серед найпоширеніших ускладнень — отит, гайморит, запалення кори мозку, або менінгіт, астматичний бронхіт і астма. Я сам із дитинства пам’ятаю вічні простуди, ангіни, запалення та тонзиліти. А в армії, вкотре змерзнувши, підірвав здоров’я так, що мені видалили мигдалини. Тому зараз раджу займатися профілактикою, щоб не допустити усіх цих недуг.
Лікарі запевняють, що не так уже й складно — залишатися здоровим і не заліковувати застуду.
— Достатньо лише користуватися спеціальним комплексом для промивання носа та носоглотки “Долфін”, — продовжує Олександр Миколайович. — Його розробили російські вчені кілька років тому. Сьогодні цей засіб можна придбати у всіх обласних та районних центрах України.
Киянка 28-річна Ольга Степанчук на четвертому місяці вагітності. Найбільше боїться занедужати на грип чи гостре респіраторне захворювання.
— Інфекція потрапляє до організму через ніс, тому задля профілактики користуюся комплексом “Долфін”, — розказує. — Це зручний флакон із насадкою та мінерально-рослинний препарат у вигляді порошку. До складу “Долфіну” входять морська сіль, шипшина та солодка.
— При розчиненні засобу виходить рН-нейтральна рідина, що забезпечує потрійний ефект — в одній суміші ви отримуєте сольовий, лужний і трав’яний розчини, — пояснює Олександр Сидоренко. — Рідина повністю заповнює одну половину носа по всій довжині носових ходів, омиває носоглотку і виходить з іншої половини, вимиваючи слиз, мікроби та частинки пилу. Але при цьому не потрапляє в інші органи дихання. Консультанти “Здравника” порадять, як застосовувати препарат.
“Долфін” допомагає при бронхітах, астмі, ефективний при застуді та гострих респіраторних захворюваннях. Препарат знімає подразнення у горлі.
Автор: Ксенія ПОЛІСЬКА, Газета.ua
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|