“Субутекс” - новинка на українському наркоринку. В Івано-Франківську він з’явився кілька років тому й одразу став модним серед місцевої “золотої молоді”. Прикарпаття встановило специфічний рекорд: у нашій області цей наркотик був зафіксований уперше і за рівнем популярності “Субутексу” ми обганяємо цілу Україну.
Серед любителів наркотичного кайфу субітекс - так в народі називають “Субутекс” - вважається елітним препаратом. Там, де є гроші і тусовка, коли хочеться красивого і швидкого кайфу (бо колотися немодно, так роблять тільки “кончєні наркомани”), тепер найчастіше з’являється субітекс. Достатньо однієї таблетки цього препарату, щоб кайф зловило 8 людей. Таблетку подрібнюють на порошок, роблять схожі на кокаїнові доріжки і вдихають через ніс. При цьому вважається, що субітекс є відносно легким наркотиком і не зумовлює швидкої залежності.
Коли субітекс потрапляє в організм людини, він, як і інші наркотичні речовини, стимулює викид дофаміну - гормону задоволення. З’являється відчуття ейфорії, кайфу, піднятого настрою, покращується працездатність. Але, на відміну від інших наркотиків, субітекс не тамує біль, оскільки призначення його зовсім інше. “Субутекс” - це медичний препарат, який використовується для лікування наркозалежних за програмою замісної підтримуючої терапії. Наркоманам контрольовано дають легальний наркотик “Субутекс”, щоб заблокувати потяг до нелегальних наркотиків і зупинити розповсюдження ВІЛ-СНІДу серед ін’єкційних наркоманів”, - пояснює міський нарколог Тетяна Черкасова.
З допомогою “Субутексу” наркомани можуть припинити вживання нелегальних наркотиків, і при цьому у них не розвинеться абстинентний синдром, тобто ломка. В той же час субітекс є важким наркотиком, який належить до групи опіатів. Ця група найбільш небезпечна, до неї також входять героїн, морфін, трамадол. Його контрольований прийом дозволяє наркозалежним повернутися до нормального життя, оскільки у них зникає потреба красти, колотися, вони більше не відчувають ломки. Але якщо приймати “Субутекс” не в медичних цілях, ризик стати наркоманом дуже високий.
Оманлива незалежність.
Субітекс для молоді привабливий тим, що його можна втягувати через ніс. Молодь думає, що якщо його вдихати, то це не є небезпечно. Не можна думати, що якщо вживати наркотик іншим шляхом, а не ін’єкційним, то залежність так швидко не розвинеться”, - роз’яснює Тетяна Черкасова. “Субутекс”, як і героїн, викликає дуже швидку залежність, а ломка після нього навіть сильніша. Достатньо 2-3 разів, щоби сформувалася психологічна залежність, тобто потяг до наркотику, бажання постійно перебувати у стані безмежної радості і щастя. Чи ковтати таблетку, чи розводити водою і робити ін’єкцію, чи втягувати через ніс - немає значення. Механізм формування залежності спрацьовує однаково, оскільки так чи інакше наркотик потрапляє у кров.
Визначити, чи у людини розвинулась наркозалежність, дуже просто. Існує 6 критеріїв, і присутність хоча б одного з них дає підстави говорити, що у людини сформувалася залежність. Психологічний критерій - поява потягу до вживання наркотику і неможливість контролювати власну поведінку без вживання наркотику. Фізіологічний - поява толерантності (необхідність постійно збільшувати дозу) і ломки (болі у руках і ногах, слинотеча, сльозотеча, діарея, різке зниження тиску, безсоння, відчуття страху і тривожності). Соціальний - коли людина надає перевагу над іншими розвагами пошуку коштів на купівлю і вживання наркотику і, незважаючи на шкідливий вплив наркотичної речовини на організм, все одно продовжує вживати її.
Звідки ноги?
В Івано-Франківськ “Субутекс” потрапляє з-за кордону. Першу партію місцеві правоохоронці виявили ще у 2006 році. Для замісної підтримуючої терапії у нашій області використовують лише “Еднок” і “Метадол”, а в деяких країнах Європи наркоманам призначають “Субутекс”. “Є інформація, що заробітчани привозять “Субутекс” з Іспанії та Португалії і потім продають його на місцевому чорному ринку. У нічних клубах, на дискотеках - всюди є дилери”, - каже Тетяна Черкасова. До речі, у сусідній Львівській області “Субутекс” з’явився лише минулого року і, як припускають правоохоронці, завезений був з нашої області.
Прикарпатським працівникам управління по боротьбі з організованою злочинністю обласного УМВС влітку 2008 року вдалося перекрити один з каналів постачання “Субутексу” із Франції. У передачі, яку перевозили транзитним мікроавтобусом, серед солодощів виявилися цукерки із начинкою з 42 пігулок “Субутексу”. Прибуток від реалізації наркотиків міг скласти майже 10 тисяч гривень.
А минулого року місцеві правоохоронці перекрили ще один міжнародний канал надходження “Субутексу”. Цього разу пігулки мали потрапити до Івано-Франківська за такою ж схемою - у посилці в мікроавтобусі з Італії. Таблетки заховали у коробці з жувальними гумками. Загалом вилучили 31 пігулку “Субутексу”, вартість якого на чорному ринку становила би майже 12 тисяч гривень.
Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА, Галицький Кореспондент
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|