Священнослужителі кажуть, що медальйон Богородиці та хрест поверх одягу не носять.
Ювелірні хрестики, золоті чи срібні, на такому ж ланцюжку, носить чи не кожен другий. Іноді хрестик дуже скромний, іноді – це справді цінна мистецька річ, якою можуть похизуватися лише заможні люди. Та чи можна носити хрестик або медальйон із зображенням святого як прикрасу та що робити зі знайденими церковними атрибутами, дізнавалася кореспондент “Високого Замку”.
Коштовності не хочеться ховати від людського ока, тож носять їх, як правило, поверх одягу. Іноді жінки носять по два хрестики: один маленький – на тілі, а другий, масивний золотий хрест, прикрашений дорогоцінним камінням, - поверх блузки чи сукні: нехай, мовляв, усі бачать… Дехто зодягає в парі й медальйон Богоматері. Та чи можна вважати такі речі ювелірними прикрасами? Це запитання адресую отцю Романові Тереховському, душпастирю храму Святої Євхаристії (УГКЦ).
“Хрест є знаком віри, незалежно від того, з якого матеріалу зроблений, - пояснює священик. – Тому носити його як прикрасу не можна. Для християнина хрест – праобраз Христового Воскресіння. Він має бути простої форми, без “прибамбасів”“.
Натільний хрестик носиться на тілі, тому так називається. Поверх одягу носять службові хрести лише священики. Хрестик, який, до речі, зобов’язаний носити кожен християнин, не треба виставляти напоказ, як і медальйон Богоматері. Вони мають бути завжди на тілі, тим паче тоді, коли християнин йде до причастя, сповіді чи приймає іншу Святу тайну.
“Хрест необов’язково має бути посвячений, оскільки і без того є символом Христових страждань і Воскресіння, але Церква рекомендує це робити, - веде далі отець Роман. – Посвячуючи натільний хрестик, читаю спеціальні молитви, в яких прошу в Бога благословення для конкретної людини, яка буде його носити (священик питає ім’я цієї людини), щоб вона символічно несла свій хрест”.
Якщо ви знайшли хрест у церкві, отець Роман радить віддати його священикові, щоб він оголосив про знахідку. Якщо знайшли на вулиці – обов’язково підніміть. Християнин не має права переступати через хрест… Є кілька варіантів, що робити із знайденим хрестиком, якщо немає його власника. Перший: якщо не маєте натільного хреста, носіть його самі. Другий: подаруйте його комусь іншому. Третій: здайте знайдений хрестик у ювелірний магазин, і отримані за нього гроші віддайте тому, хто їх найбільше потребує. Четвертий – віднесіть хрестик до церкви. Священик вирішить, що з ним робити.
Автор: Олеся ПАСТЕРНАК, Високий Замок
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|