Financial Times вважає, що Путін має зважити на післявиборчий присмак українських президентських перегонів. Їхні результати для Владіміра Путіна є солодкими, однак російський прем’єр має ставитися з певною обережністю до успіху Віктора Януковича. Той успіх може мати, як стверджує газета, дивний присмак.
Якщо лише трошки полизати або відсьорбнути, здається, що немає нічого такого, що мало б стривожити пана Путіна. Прозахідний Віктор Ющенко зійшов з дистанції ще в першому турі, набравши насилу 5 відсотків голосів. Пан Янукович з усіх головних кандидатів є найбільш дружньо налаштований до Москви, навіть за умови, що його симпатії переважить його залежність від справжніх хазяїв - українських промислових мільярдерів. Хоча це той самий Янукович, якого Москва неприховано підтримувала у 2004, колишній засуджений навряд чи зможе стати кращим другом для колишнього полковника КДБ.
Перемога Януковича також навряд чи призведе до радикальних змін у зовнішній політиці України. Великі зміни настали ще у 2008, коли НАТО вирішив не надавати їй членство, щоб не образити Росію. Для пана Ющенка, який до того вже знав, що і Євросоюз не надасть Україні членства, це був кінець мрії. Відтоді Києву довелося стати на більш збалансований курс - розривати взаємини з Путіним і популяризувати інтеграцію до ЄС.
Та все ж для Путіна тут Є приховані загрози. Найбільшим викликом Помарачевої революції було не те, що Київ може відколотися від Москви і приєднатися до Заходу. Навіть якби так було, в Росії Є потужні інструменти впливу, скажімо, карта сепаратизму в Криму.
Що насправді непокоїло пана Путіна, так це потенційний політичний уплив Помаранчевої революції в самій Росії. Це був демократичний виклик його авторитарним структурам. Після подальших революцій у Грузії і Киргизстані здавалося, що колишній Радянський Союз охопила лібералізація. Однак, потім новий режим у Киргизстані виявився схожим на старий. Грузія дозволила втягти себе у війну, а в Україні запанував хаос. Усе це дозволяло Москві подавати демократію як рейвах.
Але цього разу, пише Financial Times, все може бути інакше. Якщо панові Януковичу вдасться створити стабільність - велике ЯКЩО - і стати на шлях економічного одужання - це ще більше ЯКЩО - панові Путіну буде важче наполягати, що Росії нема чого повчитися в України.
Звісно, це справа не сьогоднішнього дня. Спорадичні протести незадоволених рецесією росіян загальної картини не змінять. Ніхто поради в Києва не просить. Але хтозна - може в майбутньому? Путін і його протеже Мєдвєдєв керують не тоталітарною державою, а авторитарною системою, у якій практично не дозволяється критикувати - навіть опозиції, покликанням якої саме це і є у цивілізованому суспільстві.
Чи зможе Україна одного дня стати прикладом такого “цивілізованого суспільства” хоча б в очах Росії? Завершує запитанням свою статтю Financial Times.
Джерело: Бі-Бі-Сі.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|