Виборчий процес — це не тільки своєрідний екзамен визначення рівня демократії в суспільстві. Це також свідчення зрілості громади, як, врешті, і рівня відносин між владою і народом як сувереном. Сподіваємося, нашим читачам буде цікаво почути думку безпосередніх “виконробів” на цих виборах. Сьогодні з читачами “Галичини” ділиться міркуваннями голова окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85 у першому турі Василь Андрійчук.
— Знаю, що Ви останніми роками берете активну участь у виборчому процесі. Чи зменшується кількість порушень на виборах?
— За останні три виборчі процеси: парламентські 2006 року, позачергові парламентські 2007-го та перший тур президентських виборів 2010 року кількість порушень на дільницях істотно зменшилася. Без пафосного перебільшення, в Україні, хоч і поволі, відбуваються демократичні зміни.
— Наскільки готовими до роботи виявилися члени виборчих дільниць?
— У ТВО №85 із 163 дільниць, незважаючи на проведені навчання для членів виборчих комісій у трьох районних центрах — Тисмениці, Тлумачі і Городенці, його якість нівелювалася через плинність кадрів. Однак якщо врахувати, що за три тижні до виборів повністю змінився керівний склад ОВК, а крім того, ще й припало сім днів свят, плюс також запізніле фінансування, то загалом результат усе ж хороший. Скажу відверто: від зриву виборчого процесу врятувало те, що в роботі ОВК взяв участь ряд людей, які мали досвід попередніх виборів.
— З якими основними проблемами зіткнулися в першому турі виборів?
— Основна проблема в процесі роботи окружної комісії полягала в невчасності подання штабами своїх кандидатів на членів ДВК. На жаль, ця проблема була закладена в самому Законі України “Про вибори президента України”, а саме — невідповідність статті 24, пункт 2, статті 30, пункт 8, в яких закладено різні вимоги. На мою думку, у 30-й статті необхідно було прописати конкретні причини припинення повноважень членів комісій, наприклад, смерті, хвороби і тому подібне, а також змінити терміни припинення повноважень. Як відомо, його зменшили з 34 днів до одного дня, що само по собі в голові не вкладається! Як можна непідготовлену людину за один день до виборів призначити головою чи секретарем комісії? На основі цієї дивакуватої статті й було створено вельми поважні труднощі в роботі ОВК і безпосередньо дільницям. Були випадки, що голова дільниці приступав до виконання своїх обов’язків за три дні до виборів! Скажу тільки, що такі фізичні, емоційні та психологічні навантаження в роботі тих, хто забезпечував проведення виборів, відповідають більше навантаженням спортсмена-багатоборця, ніж пересічній непідготовленій людині. і це відбивалося на нервах, на здоров’ї, на взаєминах між людьми.
— На Вашу думку, що може поліпшити роботу виборчого механізму вже на наступних парламентських і місцевих виборах?
— Надзвичайно важливо, щоб виконувалась ст. 71 Конституції України, яка гарантує виборцям вільне волевиявлення. А тому, як на мене, не останню роль у виборчому процесі будуть відігравати ЗМІ, особливо місцеві. іншими словами, щоб не було порушень у день виборів, потрібно не допустити порушень на початкових етапах підготовки виборчого процесу. А це спільне завдання і громадянського суспільства, і делегованої ним влади, і виборчих комісій, і ЗМІ. Тільки в прозорості виборів — майбутнє.
Розмовляв: Роман ІВАСІВ, Газета “Галичина”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|