Спостерігачі та оглядачі наразі не повідомляють про серйозні і масові порушення на виборах 7 лютого. Перед виборами про можливість фальсифікацій застерігали обидва кандидати.
Представниця громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська сказала в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що “системного втручання” виявлено не було.
Водночас, за її словами, як і під час попередніх виборів, було виявлено велику кількість організаційних проблем, зокрема проблеми зі списками виборців.
О.Айвазовська: Наша організація вела спостереження на 1003 дільниць, відповідно до статистичної вибірки ми робимо швидкий статистичний підрахунок голосів. Ми будемо мати паралельний результат. Щодо фальсифікацій, то організованого, системного втручання в голосування і в підрахунок голосів, який би дав можливість змінити результати, змінити позицію і порядок кандидатів не було виявлено.
Скоріш за все кандидати як одна, так й інша сторона напередодні голосування політично так нагнітали ситуацію, щоб в разі програшу або доволі хиткої ситуації, різниці між першим і другим кандидатом 1%-1,5%, і можна було оскаржувати результати волевиявлення на окремих дільницях, в тих регіонах де є монопольне представництво тієї чи іншої політичної сили. Зрозуміло, що на заході – це БЮТ, на сході – Партія регіонів. І в цих регіонах зменшити результат кандидата, визнавши на певній кількості дільниць результати недійсними. І таким чином зменшити результат фактично по всій Україні.
Тобто політики готувалися до того, щоб вести боротьбу в судах, чого ми і будемо свідками. Різниця між першим і другим номером буде більше ніж 1,5%. Ми це розуміємо, і скоріш за все, навіть через судові оскарження змінити порядок результату буде неможливо.
Бі-Бі-Сі: А щодо організаційних проблем, ситуація у порівнянні з першим туром покращилася?
О.Айвазовська: Виявлено нами велику кількість організаційних проблем, які супроводжують українські вибори від однієї кампанії до іншої, зокрема це проблема зі списками виборців. Тобто списки у порівнянні з першим туром, абсолютно не покращилися. І люди, які йшли до суду, щоб поновити право на волевиявлення у першому турі, то в другому турі знову себе не знайшли тому, що зміни не були передані до державного реєстру виборців. Також варто зазначити, що були проблеми тим, що керівники виборчих дільниць одноосібно вирішували чи вносити до списку виборців окремих людей, але це поодинокі факти. Тобто нами виявлені групові внесення до списку виборців, але це кілька дільниць по Україні.
Крім того, були серйозні проблеми під час підрахунку, тобто було політичне протистояння між рівної кількістю представників членів виборчої комісії від одного та іншого кандидата. А це у свою чергу затягувало підрахунок голосів.
Джерело: Бі-Бі-Сі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|