Люди бояться лікарів і часто займаються самолікуванням. Це у свою чергу, призводить до того, що онкохворі часто звертаються до медиків занадто пізно. І тоді не уникнути хірургічних втручань або й набагато гіршого розвитку життєвого сценарію – коли пацієнту уже нічого не зарадить.
Про це розмовляли лікарі Волинського обласного онкологічного диспансеру на прес-конференції “Раку також можна запобігти”.
Ракові захворювання молодшають. Особливо це стосується “жіночих” онкозахворювань – молочної залози та шийки матки. За п’ятнадцять років показник захворюваності на рак молочної залози виріс на 12 відсотків. Нині така цифра складає 47,2 відсотка на сто тисяч населення.
“Близько 85% випадків пухлин грудей жінки виявляють самі. Втім, це ще не означає, що вони одразу звертаються до медиків. Вони бояться того, що їм скажуть у лікарні. І цей страх призводить до того, що часто жінкам уже не можна допомогти”, - розповідає керівник мамологічного центру Волинського облонкодиспансеру Володимир Федорчук.
Для профілактики іншого захворювання – раку шийки матки, за словами керівника регіонального центру скринінгу патології шийки матки Жанни Ващенюк, необхідно проходити цитологічний огляд і зробити вакцинацію. І хоч в онкодиспансері тепер жінки можуть обстежитися навіть у суботу, до лікарів звертатися вони не надто поспішають.
“Причина раку шийки матки у жінок – вірус папіломи людини. Показник по Волинській області хворих на цю онкопаталогію значно вищий за середньоукраїнський. На жаль, самостійно мало жінок звертається до лікаря за допомогою”, - каже Жанна Ващенюк.
Бояться хворі не лише діагнозів, а й методів лікування онкозахворювань: променевої та хіміотерапії. Тому і йдуть спочатку не до медиків, а до знахарів, їздять по сумнівних “лікувальних центрах”, прикладають компреси і п’ють різноманітні настої.
“Між прийомами хіміотерапії пацієнти часто роблять компреси, п’ють якісь гриби. Навіть приходять до лікарів радитись, як ліпше робити ті чи інші настої, наприклад, з вужів. Бояться пацієнти токсичності хіміопрепаратів та їх наслідків – випадіння волосся. Але цього ніяк уникнути не можна, ніякими примочками чи настоями”, - розповідає завідуюча онкохіміотерапевтичним відділенням Євгенія Уринська.
Мало викликає довіри у пацієнтів і променева терапія, скаржаться лікарі. Не розуміючи специфіки, хворі бояться наслідків радіації, якою й лікують ракові пухлини. Насправді, доза радіації, опроміненню якою піддаються пацієнти дуже мала і діє виключно на уражені ділянки тіла.
“Луцькі лікарі вже знають, що променевою терапією можна лікувати не лише рак, а й остеохондроз, радикуліт, вона має знеболювальну дію. На жаль, про це мало відомо районним лікарням. Найкращі результати променева терапія дає під час лікування поверхневих пухлин – раку шкіри. Також втішні показники під час лікування молочної залози”, - повідомила завідуюча відділенням променевої терапії Жанна Старомінська.
Джерело: Волинські Новини
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|