Здається, про поневіряння заробітчан за кордоном відомо всім, однак, дуже часто нам здається, що подібне може трапитися з кимось іншим, тільки не зі мною. Економічно-побутові негаразди, що найчастіше змушують людину шукати заробітку на чужині, зрозумілі. Проте вражає інше – наскільки іноді жорстокою виявляється плата за безпечність та правову необізнаність, а отже і незахищеність бажаючих спробовути долю в інших краях. Ось і троє молодих жительок Чуднівського району, згадуючи сьогодні свої заробітки, щиро жалкують про прийняте у 2005 році рішення.
А розпочалося все з випадкового знайомства. 31-річний Віталій (тут і далі імена змінено – авт.) з’явився у їх селі несподівано, але дуже швидко втерся у довіру. Поспівчувавши їх нелегкій долі (самі виховують дітей, гідної роботи немає, а отже і заробітку теж), чоловік запропонував влаштувати їх працювати у Польщі по догляду за літніми людьми. До того ж, краще дітей тут не залишати, а взяти з собою, там вони зможуть проживати разом з матерями і бути під постійним наглядом, - переконував Віталій.
Допоки жінки роздумували, Марина, їх односельчанка, додала жару в вогонь. Дівчина уже декілька разів виїздила на роботу за кордон, і, як видно, справи у неї йшли там непогано. Саме Марина своїми розповіддями та показним достатком остаточо їх переконала.
Наміри взяти з собою дітей, продиктовані найкращими мотивами, обернулися справжньою бідою. Після перетину кордону їх зустріли знайомі Віталія та відвезли до готелю. Документи забрали відразу, нібито для офіційного оформлення. А незабаром з’ясувалось, що працювати їм доведеться жебраками – саме для того необхідні їх малолітні діти, двом з них на той час було по 3 роки, іншим – 5, 6 та 11. Спочатку заробітчани категорично відмовлялися, але після численних фізичних та психологічних знущань і побоїв зі сторони своїх фактично власників довелось погодитись.
Жінки разом з дітьми стояли поблизу релігійних споруд та просили гроші, кожна повинна була заробити чітко визначену суму та ще мусила самостійно подбати про оплату за проживання і харчування. У містечках Польщі довго не затримувались – тиждень-два - і знову переїзд на нове місце.
Залякані заробітчанки намагалися хоча б дітей від себе не відпускати, проте одного разу все ж довелося залишити 3-річну Оксанку у готелі – дівчинка захворіла. До того ж один із їх наглядачів наполягав, щоб дитину не брали. Коли мати повернулася після роботи, дочки у кімнаті уже не було. Лише згодом вона дізналася, що її дитя уже з іншою жінкою жебрачить на вулиці.
Так тривало майже 2 роки, допоки їм вдалося повернутися в Україну - пригніченими, розчарованими та без грошей. Мати Оксанки залишилась у Польщі і ще майже рік боролася за дочку, яка через деякий час опинилася у притулку.
Віталій же упродовж цього періоду “працював”, не покладаючи рук. Ще одним напрямом його діяльності була відправка людей на роботу до Москви. Можливо, у цьому нічого особливого й не було б, якби не певні обставини. Чоловік розшукував інвалідів, в яких не було кінцівок. Пропонував від імені відомої громадської благодійної організації роботу у Києві з пристойним заробітком. А згодом людина, нічого не підозрюючи, опинялася у потязі на Москву. Як правило, фізичні вади ставлять таких людей у пряму залежність від оточуючих, саме це і використовув Віталій. У столиці Російської Федерації їх зустрічали його спільники та відвозили на квартиру. Після певного фізичного та психологічного тиску цих заробітчан також змушували жебракувати. Більшості з них повернутися додому вдалося лише завдяки щасливій випадкостості.
Як розповів начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС України в Житомирській області Михайло Сорока, наразі встановлено 5 фактів причетності 36-річного громадянина Молдови до торгівлі людьми. Підозрюваний уже двічі притягувався до кримінальної відповідальності за аналочні злочини, проте, як бачимо, це його не зупинило. Можливо, цього разу позбавлення волі на термін від 5 до 12 років, як передбачено санкцією ч.2 ст. 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України, таки змусить чоловіка припинити незаконну діяльність.
Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС України в Житомирській області
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|