В умовах реформування медичної галузі особливого значення повинна набути зміна пріоритетів та філософії в питанні охорони здоров’я. На думку Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича, необхідно навчитися дбати про здоров’я не на етапі лікування, а на етапі профілактики захворювань.
В проекті реформ, який розробило Міністерство охорони здоров’я, на перше місце виходить популяризація здорового способу життя, вчасних звернень до сімейного лікаря та регулярних медоглядів задля особистого контролю за станом здоров’я. Серед іншого особливий акцент робиться на необхідності проведення в державі суцільної диспансеризації,
повідомляє прес-служба МОЗ України.
Аби цей крок можна було втілити в життя, МОЗ України пропонує розробити державний клінічний протокол обстеження громадян, єдину програму інформаційної системи проведення диспансеризації населення. Зокрема, протокол має визначати особливості проведення обстеження в залежності від статі, віку, місця проживання, наявних та минулих захворювань, способу життя, особливостей професійної діяльності та іншої інформації. Крім того, єдина програмна інформаційна система проведення диспансеризації буде включати в себе: індивідуальні картки стану здоров’я громадян та обліку диспансеризації - так звані “медичні паспорти” або “електронні медичні паспорти” та єдиний реєстр проходження диспансеризації громадянами.
У разі запровадження медичної реформи держава також візьме на себе зобов’язання по створенню порядку організації диспансеризації населення, ефективної системи динамічного спостереження за громадянами та прийняття нормативно-правових актів, що регламентують проведення профоглядів, затвердження необхідних державних програм.
Головною відповідальною особою в проведенні диспансеризації стане сімейний лікар. Саме він визначатиме для кожного із своїх пацієнтів індивідуальну програму проведення диспансеризації, базуючись на розробленому протоколі. За підсумками медогляду лікар зможе призначити основні лікувально-оздоровчі заходи. Наприклад, застосувати ліки чи фізіотерапію, рекомендує санаторно-курортне лікування. У разі необхідності він направить пацієнта і на більш складний, вторинний рівень медичної допомоги.
Слід відзначити, що в новій системі координат медичної галузі, яку планується урядом створити в України, статус сімейного лікаря кардинально зміниться, адже і моніторинг, і індивідуальні програми профілактики захворювань будуть в його руках.
Міністерством охорони здоров’я України розробляються критерії оцінки ефективності роботи сімейного лікаря у частині проведення диспансеризації, його відповідальності за моніторинг здійснення всіх намічених профілактичних заходів, а також система матеріального стимулювання сімейного лікаря, напряму пов’язана із профілактичною діяльністю.
На рівні держави також є розуміння того, що для надання громадянам послуг оздоровчого характеру необхідно створити оздоровчі установи: тренажерні зали, басейни, впорядкувати спортивні майданчики за типовими проектами. Разом з тим, для пропаганди здорового способу життя різним міністерствам та відомствам доведеться об’єднати зусилля: і Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту, і Міністерству освіти, і Міністерству охорони здоров’я.
Аби спонукати українців до здорового способу життя Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич пропонує і більш кардинальні кроки, які застосовуються в розвинених країнах: “Вважаю, що необхідно прийняти ряд законодавчих актів, які б з одного боку стимулювали громадян до проходження диспансеризації і дотримання здорового способу життя, а з іншого боку, - встановлювали більш жорсткі умови для громадян, які не турбуються про стан свого здоров’я. Наприклад, необхідно законодавчо обмежити можливості таких осіб у страхуванні, кредитуванні, прийомі на роботу, навчанні тощо”. Міністр переконаний, що така практика змінить радянську психологію особистої безвідповідальності та пасивного очікування турботи з боку держави на усвідомлення персональної зацікавленості в збереженні власного здоров’я.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|