Вже роками обговорюються труднощі, з яким мігранти зустрічаються при в’їзді до України на свята власним автомобілем. За цей час довелося почути багато обіцянок щодо покращення ситуації від політиків із різних таборів. Однак і на Різдво 2010 року в черговий раз переважній більшості мігрантів довелося лишати свою машину або на кордоні із Україною, або у країні праці.
Церква не може стояти осторонь потреб людей. Вона не може мовчати на несправедливість. “Вважаємо за свій обов’язок піднести голос за тих наших співгромадян, які були змушені виїхати” - зазначено у Синодальному зверненні єпископів УГКЦ щодо ситуації українських трудових емігрантів від 1 липня 2009 р. (див. тут). “Церква не може мовчати у питаннях міграції” - сказано у заключному документі Світового конгресу “Пастирські відповіді на феномен міграції у епоху глобалізації”. Усіма допустимими засобами Церква ставатиме на захист скривджених.
Як показує досвід, увагу політиків до важливих питань легше звертати гуртом. Як це вдалося минулого року, коли в Україні робилися перші кроки додатково накласти податкові тягарі на трудових мігрантів. Тоді, щоб можновладці зупинились, вистачило солідарної позиції 20 громадських організацій та близько 3 тис. підписів українців у Італії (див. тут). А що можна досягти, коли спільно виступлять 10 тис., 20 тис. чи 100 тис. осіб!
У Верховні Раді вже давно зареєстровано законопроект (№4166 від 06.03.2009), який дозволяє в’їжджати на територію України власним автомобілем, що знаходиться на обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав на термін до 60 днів без сплати ввізного мита, інших податків, зборів та переоформлень (див. www.rada.gov.ua). Він не вичерпує усіх питань, та все ж може вирішити деякі із них. Нам також довелося частково долучитися до підготовки його обґрунтування.
Законопроект поданий від імені депутатів, котрі представляють усі без виключення парламентські фракції (Білорус О.Г., Гриневецький С.Р., Ключковський Ю.Б., Вечерко В.М., Мартинюк А.І., Герасим’юк О.В.). Це є знаком того, що, по-перше, питання міграції стосуються усіх українців - чи то зі Заходу, Центру, Сходу і Півдня країни, по-друге, політики все ж інколи можуть порозумітися і об’єднатися навколо потреб людей. Наше завдання - щоб це ставалося якомога частіше.
Цей законопроект не є передвиборчим трюком однієї із політичних сил. Чи не тому про нього забули і він десь загубився у довгих ящиках депутатських столів. Він швидше знайдеться, коли ми разом нагадаємо народним обранцям про нього. Наша мета проста - щоб принаймні на Великодні свята люди могли приїхати додому на своїх автомобілях із-за кордону. Для цього прагнемо зібрати 100 тис. підписів під відкритим листом на підтримку законопроекту №4166, що буде надісланий до кожного народного депутата та оприлюднений у медіа. Як швидко буде рухатися справа залежить від того скільки людей відгукнеться.
Це перший такий крок. За ним плануються і наступні щодо інших важливих потреб мігрантів, як от продовження паспорта, визнання водійських прав, спрощення процедури витребування довідок та інших документів з України.
Підпис можна легко залишити через Інтернет, заповнивши просту форму на новоствореному мігрантському порталі НАВІГАТОР (www.navihator.net) у розділі Пропозиції/Петиції або надіславши електронного листа на адресу migration@ugcc.org.ua, що містить ім’я, прізвище та місцем перебування. На порталі можна також ознайомитися із текстом відкритого листа.
Автор: Григорій Селещук, Голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів
Джерело: УГКЦ
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|