Чимало світових оглядачів вважають, що Україна полишена демократичним світом без підтримки у дуже скрутний час. Деякі експерти називають позицію ЄС щодо України не лише байдужою, але й короткозорою та, до певної міри, пояснюють це страхом найбільших потуг Євросоюзу втратити свій ключовий вплив у спільноті з прийняттям до спільноти такої великої за населенням та територією держави.
Песимісти західних видань зауважують, що нинішні президентські вибори в Україні підтвердили “віддаленість Києва від членства в ЄС більше, аніж будь-коли”. Провокацією, несвоєчасним рішенням, повчальним та подяки гідним – так, по-різному, характеризують у європейській пресі рішення Президента Ющенка щодо присвоєння звання Героя України Степанові Бандері. Хоча деякі впливові оглядачі наголошуїть – “не зважаючи на те, що кожний народ має свого Бандеру, як, наприклад, чехи Бенеша, все ж Європа винесла з Другої світової важливий урок, що шлях безмежних народних держав, національних міфів та народних героїв є вулицею, котра веде у глухий кут європейської історії”.
Американський впливовий часопис “Нюзвік” розмірковує зусиллями свого експерта Оуена Метьюза над тим, чому “Брюссель повернувся спиною до України?”. Тут йдеться про те, що сьогодні, у час нових президентських виборів в країні, де понад 70 відсотків населення бажає членства своєї держави в ЄС, “Україна віддалена від цього більше, аніж будь-коли”. Замість надання Києву після Помаранчевої революції перспективи членства та більшого впливу цим на демократизацію Росії і оволодіння ситуацією в регіоні засобом “м’якої сили”, Європа відповіла байдужістю, вважає Оуен Метьюз. Таким чином Європа не лише залишила не укріпленим свій східний фланг, але й проявила короткозорість та страх перед розширенням, котрий є проявом слабкості. Автор статті в “Ньюзвік” вважає байдужість Брюсселя щодо долі України, яка неминуче падає в обійми Росії, відсутністю у керівників ЄС стратегічного мислення, що може обернутися руїною на східноєвропейських теренах, де була колись Україна.
Польська преса відзначає у цілому негативну реакцію польського суспільства на визнання указом Президента України Героєм Степана Бандери. Про це пишуть такі часописи, як “Жечпосполіта”, “Ґазета Виборча”, “Жиче Варшави”. Так, “Жечпосполіта” наводить відгуки різних польських громад, які називають такий крок Президента України не лише “несвоєчасним”, але й “ляпасом в обличчя полякам”, як це охарактеризували у заяві члени Культурного Товариства польської землі Львівської. Якщо президент Польщі Лех Качинський висловив лише своє неофіційне розчарування указом Віктора Ющенка, то його представник, президентський міністр Павел Випіх заявив, що “це є внутрішня справа України, і ні я, ні президент Качинський не допускаємо, що це було зроблено проти когось, чи саме проти Польщі. Наші історичні взаємини були важкі і болючі і ніхто не зітре понад 100 тисяч жертв, не боюся сказати, геноциду в Кресах (на Волині)”. Випіх також наголосив, що “президент Качинський завжди співпрацюватиме з кожним Президентом України, котрого вибере український народ”.
Чеська “Днес” оприлюднила коментар Владіміра Кучери, який вважає, що у більшості європейських народів із “народними героями біда… у одних вони герої, а в інших злочинці”. І наводить приклади неоднозначного ставлення до чеських народних героїв у Австрії чи Німеччині. Тут також наголошується, що, наприклад, чеський Ян Жижка також неоднозначна постать і для самих чехів. Автор статті в “Днес” доходить висновку, що враховуючи такі суперечності з героями, “українці мають на свого Степана Бандеру повне право”.
Ще одна чеська газета, “Лідове новіни”, відзначає, що голова чеської Конфедерації політичних в’язнів Надія Кавалір привітала рішення Віктора Ющенка щодо изнання Степана Бандери Героєм України та додала – “дякувати Богу, що нарешті зробив це”. Газета також зауважує, що у чеських регіонах багато хто сьогодні вважає Бандеру і українських націоналістів “борцями проти комунізму”. Разом з тим це видання наголошує, що “цими силами під час боротьби з комунізмом, разом з цим, здійснювалися вбивства невинних, чинилося насилля, прояви расизму, антисемітизму і тероризму”. Редактор цього видання Любош Палата наголошує, що таких героїв, як Бандера в Україні, в Європі багато – Пілсудський – у поляків, Горті – в угорців, Бенеш – у чехів. Разом з тим, Любош Палата зауважує: “Західна Європа зробила для себе із Другої світової один важливий урок – що шлях безмежних народних держав, національних міфів та народних героїв є глухим кутом європейської історії. Центральна і Східна Європа на таке прозріння ще до сьогодні очікує”.
Російська “Нєзавісімая газета” не лише не виключає, що другий тур президентських виборів в Україні “завершиться невизнанням їхніх результатів”, а це може призвести до “надзвичайного стану” та вірогідного “втручання в ситуацію громадян інших держав, до чого й готуються міжнародні організації, котрі відсилають до України велику кількість спостерігачів”,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|