26 січня виповнюється 70 років з дня народження Василя Попадюка — народного артиста України, уродженця села Мишин. Колишній учень Мишинської школи, однокласник Василя нагадав мені про це і попросив поділитися спогадами про цю яскраву постать.
У 1949 р., після закінчення Станіславського учительського інституту, я була направлена в Мишинську семирічку. Спочатку працювала вчителем російської мови і літератури, пізніше — завучем. Пам’ятаю Василька десь із 4-го класу.
Відомо, яке багате талантами село Мишин. Особливо виділялось воно самобутніми музикантами. Було у кого вчитися малому Василькові. Згадаємо, що тоді в селі не було ні електрики, ні радіо, ні кіно, ні відповідної школи. Клуб стояв недобудованим. Учні вчилися в дві зміни, і третю — вечірню, при гасових лампах. Але діти тягнулися до знань, до мистецтва, до художньої книжки.
Василько Попадюк був самородком-сопілкарем. Його не можна було не помітити. Він не пропускав нагоди показати своє уміння. Виступав навіть у Києві, на республіканській олімпіаді, в складі мишинських музик і заслужив високу оцінку журі. Приїхав додому в новому костюмі, з іменним годинником, грамотою Міністерства культури. А незабаром його кольоровий портрет красувався на обкладинці всеукраїнського журналу. Було це приблизно в 1951 році. Грав він і на весіллях, забавах, удосконалюючи свою майстерність.
Його популярність заважала йому зосереджуватись на інших шкільних предметах. Мав він компанійську і дуже рухливу вдачу. Йому було важко спокійно висидіти 45 хвилин уроку, щоб не звернути на себе увагу учнів і вчителя. Йому все хотілось щось смішне витворити. Його вчителька молодших класів Софія Олександрівна не раз казала про це. Але вчителі старших класів давали собі раду з ним. У 1955 році мене перевели завучем Сопівської СШ, і я його втратила з виду.
Одного разу, в 1980-і роки, я чекала на автобусній свого рейсу. До мене підійшли двоє чоловіків. Привітались, назвавши ім’я і по батькові. Я здивувалась, звідки вони мене знають. “А ви нас не пам’ятаєте?” Я зрозуміла, що вони з Мишина, але впізнати не змогла. Тоді вони самі назвалися: Василь Попадюк і Михайло Миронюк. Годі було впізнати у високому й красивому, вишукано одягненому артистові, колишнього худенького невеличкого Василька. Він із задоволенням розповідав мені про навчання в музучилищі, Львівській консерваторії, про роботу, творчі поїздки, тривалу працю соліста оркестру хору ім. Верьовки. А ще похвалився званнями — заслуженого артиста і народного артиста. Виглядав він щасливим — як людина, що досягла, чого прагнула. Я розповіла про себе, сказала, що горджуся ним. Автобус підійшов, і я не встигла розпитати його про сім’ю. Не думала, що то остання зустріч.
А декілька років тому в газеті “Вільний голос” побачила його портрет і гарну статтю про нього А. Малащука. Довго лежала та газета на моєму столі. Мені не вірилось, що нашого видатного сопілкаря, що став гордістю нашого краю, вже немає в живих. Нарешті зробила ксерокопію статті і відіслала в Луганськ учительці Т. Саханській, яка також працювала в Мишині і вчила Василя.
Василь Попадюк рано пішов за межу, але встиг реалізувати себе, свою любов, свою заповітну мрію. Світла пам’ять про нього назавжди збережеться в наших серцях.
Автор: Марія САЗОНОВА, “Вільний голос”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|