Сходити в кіно, посидіти з друзями в кафе, купити собі кілька нових модних речей, та що там — заплатити за проїзд та купити продуктів — на все потрібні гроші. А де їх брати студентам, коли стипендія становить усього 520 гривень за місяць? Потрібно йти працювати, адже, якщо вважаємо себе дорослими, коли вночі їдемо гуляти в клуб, брати гроші в батьків уже незручно…
Яку роботу в наш час може знайти студент? Відкриваю інтернет та починаю перебирати вакансії. Тут потрібен досвід роботи, а тут – повна зайнятість. Нічого з цього мені не підходить, бо ж маю ще й учитися. А ось робота промоутера, оператора кол-центру та роздавальника листівок — це вже щось, до того ж, нещодавно я бачила оголошення в одному кафе, де потрібні офіціанти.
Видзвонювати майбутнє місце роботи починаю з кол-центру, де треба буде консультувати щодо продукції однієї відомої компанії, приймати замовлення. Можу сказати, що робота неважка, проте платять за неї зовсім небагато — 9 гривень за годину і вимагають підписання контракту, оскільки ж я маю нестабільний графік навчання і не зможу завжди приходити в чітко визначений час, — варіант відпав. Доведеться пробувати щастя в роздаванні листівок. Звичайно, тут “шкідливе виробництво”, адже на вулиці зараз такий мороз! Окрім цього, мені все начебто підходить. Тобі дають пачку листівок, а ти намагаєшся вручити їх перехожим. До речі, оплата, хоча й невелика, але більша за запропоновану у кол-центрі — 15 гривень за годину. Намагаюся все ж знайти тепліше місце роботи. Тож іду влаштовуватися на роботу в кафе. Але тут мене спіткала повна невдача, тому що працівники потрібні саме в той час, коли я навчаюсь. Шкода, бо заробляла б 1200 гривень плюс чайові!
Отож залишається ще надія влаштуватися промоутером. Бажаючих на цю вакансію виявилося багато, і, щоб відібрати майбутніх промоутерів, роботодавці влаштували конкурс: потрібно було залізти на стільчик та продекламувати вірш. З цим у мене проблем ніколи не було, отож, я пройшла. Графік можна обирати самому, я вирішила працювати у вихідні. Зарплатня — 20 гривень за годину, що мене повністю влаштувало. У суботу я прийшла до вказаного супермаркету, звернулась до адміністратора, переодягнулася, підійшла до стенду з йогуртами і почала голосно рекламувати вказаний продукт. Робота непогана, до того ж я заробила достатньо грошей, щоб у наступні вихідні на них відпочити.
Але що це я все про гроші? Адже багато студентів шукає роботу для практики, а не для грошей. Моя знайома Олександра, студентка другого курсу Педагогічного університету ім.Драгоманова, — майбутній соціолог, а поки що влаштувалася у дослідницько-маркетингову фірму на посаду оператора введення анкет. Роботу знайшла за оголошенням, її одразу взяли. Робота Саші подобається, заробітна платня влаштовує, до того ж вона ще й практикується за фахом. Моя одногрупниця Світлана, студентка Інституту журналістики, також працює за спеціальністю. Влітку вона проходила практику в одному зі столичних видань, там її помітили й запропонували співпрацю. “Мені дуже подобається моя робота, вона цікава, зарплатня, як для студентки, прийнятна, але найголовніше — це досвід, який я тут отримую” — каже Світлана.
Отож, важко чи ні, але влаштуватись на роботу студентові реально, навіть якщо для цього потрібно перебрати певну кількість варіантів та почути декілька відмов. Головне — впевнено йти до своєї мети та вміти поєднувати роботу і навчання…
Автор: Ірина БЄЛЯКОВА, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|